iPhony získávají novou funkci vizuálního vyhledávání podobné Circle to Search od Googlu

iPhony získávají novou funkci vizuálního vyhledávání podobné Circle to Search od Googlu
2024-05-10T16:38:12+02:00
• 11. 5. 2024

iPhone 15 Pro; zdroj: Dotekománie

iPhony získávají novou funkci, která připomíná tu od Googlu – Circle to Search – „kroužek pro vyhledávání“, díky využití zkratky v iOS a Google Lens. Tato novinka přichází na iPhony 15 Pro a iPhony 15 Pro Max a umožňuje uživatelům snadno spouštět funkci vizuálního vyhledávání.

Nová užitečná funkce pro uživatele iPhonů

Google Lens je aplikace, která je na iOS dostupná již delší dobu, avšak teprve nyní uživatelé iPhonů mohou využívat podobnou funkci, jako je Circle to Search dostupná na zařízeních s Androidem. Pomocí akčního tlačítka na nových modelech iPhonů 15 Pro a 15 Pro Max mohou uživatelé aktivovat tuto funkci a snadno spustit vizuální vyhledávání. Aplikace pořídí snímek obrazovky a následně za pomoci Google Lens provede analýzu a zpracování obrázku.

Pro ty, kteří mají starší modely iPhonů, je stále možné aktivovat tuto funkci pomocí gesta Back Tap – poklepání na zadní stranu telefonu. Stačí nastavit dvojité nebo trojité klepnutí na zadní stranu zařízení v Nastavení > Zpřístupnění > Dotyk a přiřadit zástupce. Poté mohou uživatelé spustit funkci klepnutím na zadní stranu iPhonu.

One UI 6 1200x800x

Zdroj: Gizmochina

Tato nová funkce nejen zrychluje vyhledávání vizuálních objektů, ale také zpřístupňuje další možnosti Google Lens, jako je kopírování a překlad textu z obrázků. Tato integrace přináší uživatelům iOS nové možnosti a pohodlí při používání technologie rozpoznávání obrazu.

Funkce Circle to Search byla původně exkluzivní pro Android a dostupná pouze na určitých modelech, ale nyní se díky spolupráci Google a Samsung rozšiřuje na více zařízení. I když existují určité rozdíly mezi funkcemi Circle to Search a Google Lens, obě využívají technologii optického rozpoznávání znaků a přinášejí uživatelům přínosné funkce pro vyhledávání a interakci s vizuálními objekty.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat