reklama

Prověřené aplikace v obchodě Play bude nyní možné lépe identifikovat

Prověřené aplikace v obchodě Play bude nyní možné lépe identifikovat
2023-11-10T15:00:51+01:00
• 10. 11. 2023

Zdroj: Dotekománie

V obchodě Google Play se nachází velké množství aplikací, které mohou obsahovat škodlivý kód a mohou být potenciálně nebezpečné. Google se snaží pomocí bezpečnostních kontrol tyto aplikace identifikovat a z obchodu odstranit. Ne vždy se ale daří držet krok s rychlostí, jako se škodlivé aplikace do obchodu dostávají.

Obchod Google Play opět bezpečnější

Aby mohli mít sami uživatelé lepší přehled o tom, jaké aplikace prošly bezpečnostním auditem, zavádí Google novinku v podobě označení, které prověřené aplikace identifikuje. Nový odznak „Independent Security Review“ ponesou aplikace prověřené a splňující standardy bezpečnosti a ochrany osobních údajů. Pokud aplikace bude takový odznak mít, znamená to, že byla prověřena v rámci programu MASA (Mobile App Security Assessment), který byl vytvořen v roce 2022 organizací App Defense Alliance (ADA).

play store vpn wrapped 508x976x

Zdroj: Phandroid

Společnost Google k tomu dodává: „Uživatelům to signalizuje, že nezávislá třetí strana potvrdila, že vývojáři navrhli své aplikace tak, aby splňovaly tyto minimální postupy v oblasti mobilního zabezpečení a ochrany soukromí, a že vývojáři dělají maximum pro identifikaci a zmírnění zranitelností. To následně ztěžuje útočníkům přístup do zařízení uživatelů a zlepšuje kvalitu aplikací v celém ekosystému.

I přes to společnost Google upozorňuje, že to, že aplikace má toto označení neznamená, že neobsahuje zranitelnost. To je prakticky v dnešní době nemožné už jen s ohledem na to, že vývojáři nejsou schopni predikovat všechny potenciálně nebezpečné scénáře zneužitelnosti. Uživatelé ale díky tomuto označení budou mít jistotu, že vývojář při nahrávání aplikace do obchodu Play zvolil cestu ověření bezpečnosti a ochrany soukromí.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat