reklama

Chytré brýle Ray-Ban Meta dokáží překládat text

Chytré brýle Ray-Ban Meta dokáží překládat text
2023-10-01T13:35:22+01:00
• 1. 10. 2023

Zdroj: techcrunch

Společnost Meta v rámci aktuální konferenci Connect v Menlo Parku představila své nové chytré brýle, vyvinuté ve spolupráci s renomovaným výrobcem klasických brýlí Ray-Ban. Oproti předchozí generaci přinášejí skvěle implementovanou funkci živého vysílání.

Aktualizace přinesou nové funkce

Podle posledních zpráv budou chytré brýle Ray-Ban Meta průběžně vylepšovány, a to prostřednictvím softwarových aktualizací přinášejících nové funkce. Nová aktualizace přináší mimo jiné i velmi zajímavé funkce pro reálný svět, jako jsou například schopnost rozpoznávat různé orientační body ve vašem okolí, a také schopnost překladu značek a informačních cedulí.

Ray Ban Stories

Zdroj: Facebook

Možná si vzpomenete, že funkci hlasového překladu v reálném čase slibovala už před několika lety společnost Google u svých chytrých brýlí (ty mimochodem dodnes nejsou k dispozici). Nově představená funkce brýlí Ray-Ban Meta ještě není na této úrovni, nicméně určitě se jedná o posun, který ukazuje budoucí potenciál chytrých brýlí.

Omezením ovšem stále zůstává absence head-up displeje; brýle se tedy primárně ovládají prostřednictvím hlasových pokynů.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat