Bezdrátová sluchátka s WiFi? Brzy realitou díky Qualcomm S7 Pro Gen 1

Bezdrátová sluchátka s WiFi? Brzy realitou díky Qualcomm S7 Pro Gen 1
2023-10-25T09:35:33+02:00
• 25. 10. 2023

Zdroj: Qualcomm

V rámci konference společnosti Qualcomm jsme se dočkali představení nového procesoru pro top modely a také další generace platformy pro bezdrátová sluchátka a reproduktory. Jedná se o čipy Qualcomm S7 Pro Gen 1 a Qualcomm S7 Gen 1.

Qualcomm S7 Pro Gen 1

Největší novinku najdete u Qualcomm S7 Pro Gen 1, který je navíc vybaven o WiFi. Jde o úspornou variantu využívající technologii Qualcomm XPAN, přičemž je zde podpora pro rychlost 29 Mbps, což by mělo stačit na zvuk o kvalitě 24-bit 192 kHz. Díky tomu se i značně rozšíří dosah a navíc nebudete závislí na dosahu Bluetooth. Qualcomm slibuje plynulý přechod mezi WiFi a Bluetooth, přičemž lze takto propojit sluchátka v podstatě s jakýmkoliv zařízení, nejen s mobilním telefonem.

Dle společnosti nemá využívání WiFi razantní dopad na spotřebu energie díky úspornému režimu. Qualcomm uvádí, že sluchátka s 50mAh baterií zvládnou 10 hodin přehrávání s kvalitou 96 kHz. Technologie má využívat pásma 2,4, 5 a 7 GHz. Je zde ale jedno ale, a dost podstatné. K využití WiFi je potřeba mít v zařízeních technologie od Qualcommu, což se týká u mobilních telefonů. U něj potřebujete právě nejnovější procesor Snapdragon 8 Gen 3. Nástup této novinky je tedy omezen dostupností a podporou dalších výrobců.

QualcommEarBuds QualcommSoundPlatformBadges Image1 640x360x

Zdroj: Qualcomm

Qualcomm S7 Pro Gen 1 a Qualcomm S7 Gen 1 také přichází s vylepšeným ANC, tedy aktivního potlačení hluku. Došlo k zapracování i AI technologie, díky čemuž se mohou sluchátka rychle přepínat do transparentního módu. Qualcomm uvádí, že taková sluchátka můžete používat i na kole. Pakliže zaznamenají blížící se auto, tak se automaticky přepnout do zmíněného režimu, abyste ho slyšeli.

Oba čipy podporují Bluetooth 5.4 a mají více výkonu v mnoha oblastech. První produkty s těmito čipy budou dostupné během příštího roku, přičemž se očekávají hlavně novinky u Audio-Technica, Bose, Edifier, Fiio, Jabra, LG, Master & Dynamic, Shure a dalších.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat