Twitter integruje funkce kolem nabídek práce aktualizováno

Twitter integruje funkce kolem nabídek práce [aktualizováno]
2023-07-21T16:31:26+02:00
• 21. 7. 2023

Zdroj: CNBC (se souhlasem)

1

Aktualizováno 21. 7.

Už před dvěma měsíci se začalo spekulovat, že by Twitter mohl nabídnout možnost hledání práce a samozřejmě nabídky volných pracovních míst. Jak se ukazuje, rozběhly se přípravy. Například webová verze již má některé součásti nachystány. Dokonce některé ověřené organizace dostaly přístup k testování zjednodušené verze. Sociální síť si dokonce vytvořila speciální účet @TwitterHiring, ale ten je zatím bez příspěvků. Zřejmě bude sloužit k propagaci některých nabídek.

F1e945raIAI6X36 1010x972x

Zdroj: @nima_owji (se souhlasem)

Původní článek 20. 5.

Dříve si sociální sítě hodně konkurovaly a bylo trochu těžší určit, na co se vlastně specializují. Dnes je situace trochu jiná a každá si jde tak trochu vlastní cestou, byť konkurenční boj stále existuje v některých oblastech. Twitter si prošel nelehkými časy, zejména s novým majitelem. Zatím jsme mohli vidět dramatické změny u ověřených účtů, API pro vývojáře a celkově funkcionalitě. Situace se ale začíná trochu stabilizovat, byť k dokonalosti je stále daleko. V dohledné době ale Twitter získá novou osobu na pozici CEO, ale než se tak stane, tak zřejmě Elon Musk zavelel koupit jeden start-up.

Hledání práce?

Pod vedením nového majitele Twitteru jsme se dočkali prvního odkupu jiné společnosti. Konkrétně Elon Musk v rámci své sociální sítě koupil start-up Laskie, který byl založen v roce 2021 a dostal investici 6 milionů dolarů. Laskie je soustřeďovalo na hledání pracovních nabídek s využitím moderních technologií a algoritmů.

Webové stránky Laskie byly zastaveny a všechny jejich služby také. Dalo by se říci, že firma přestala existovat a začalo začleňování do Twitteru. Ačkoliv zde není jakékoliv oficiální stanovisko od Twitteru, je celkem jasné, že se zřejmě chystá funkce, která by mohla nabídnout propojení mezi firmami a zájemci o práci.

Twitter

Zdroj: Slate (se souhlasem)

Pokud se potvrdí náš předpoklad, mohl by Twitter začít konkurovat sociální síti LinkedIn, která se dá považovat právě za takový online trh pracovních příležitostí. Bohužel se v poslední době mna této síti šíří více dezinformace a spam, než samotné pracovní nabídky. Elon Musk pravděpodobně začíná budovat svou multislužbu, která má být zaměřena na mnohé oblasti. Kdy se dočkáme nějakých prvních výsledků nebo funkcí, zatím nevíme.

Zdroje: neowin.net, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Doubravský

23. 5. 2023, 7:53

linkedin = myspaces … významem, obsahem, zásahem, … je mi jen záhadou, proč se mu v mediálním prostoru pořád dopřává pozornost a lidé dumají nad tím, kdy a zda vstane z mrtvých. Jediné co linkedinu vlilo do žil naději na život (na přístrojích) byl odkup microsoftem, ale ten síť nepozvedl vůbec nikam a v podstatě do ní jen přidal autorizaci a přihlášení přes microsoft účet. Pokud se do trhu práce obuje twitter, linkedin skončí i jako ten domělý „specialista“ na tuto oblast. Lidé hledající programátory už dnes raději hledí na váš github profil než ten vyumělkovaný přehled úspěchů na linkedin.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat