Novinky v iOS 17 – až 500 časovačů najednou nebo vylepšené připomínky

Novinky v iOS 17 – až 500 časovačů najednou nebo vylepšené připomínky
2023-06-10T15:00:54+02:00
• 10. 6. 2023

iOS 17; zdroj: Dotekománie

Nové iOS 17 přináší mnoho novinek, které Apple ani při představení nezmínil. Některé jsou pak tak malé, že se ani na webovou stránku tohoto výrobce nevešly. To ale neznamená, že nejsou zajímavé. Dnes se na pár z nich podíváme.

Více časovačů

Do dnešní verze iOS 16 je možné v systému ve výchozí aplikaci Hodiny možné spustit najednou jen jeden časovač (minutku). To může být občas málo. Apple tak v iOS 17 konečně představil možnost spustit jich více najednou. To Apple sice zmínil, ale jistou zajímavostí je pak horní limit. Ten je stanoven na 500 časovačů. Víc jich tak najednou spustit nelze, ale myslím, že by to mohlo většině uživatelů stačit.

[iPadOS17 B1] You can run over 500 timers simultaneously
by u/Djfernandez in iOSBeta

Připomínky zvládnou sloupce

Aplikace připomínky dostala také několik vylepšení. Jedním z nich je možnost přidat sloupce, což se může rozhodně hodit a díky tomu vám tato vestavěná aplikace může nahradit třeba Trello či jiné podobné nástroje. Sloupce můžete i různě pojmenovat, a tak ve výsledku máte kanban board.

ios177 923x2000x

Zdroj: Reddit u/youlymendes

Dřívější připomenutí

Kromě klasického připomenutí v určitý čas si nově budete moci nastavit ještě jedno tzv. předčasné/dřívější připomenutí. To se může hodit, pokud jedno připomenutí nestačí a chcete mít jistotu, že na danou věc opravdu nezapomenete.

dxiumfx71j4b1 1290x2252x

Zdroj: Reddit u/Jmaster_888

Interaktivní widgety

Widgety jsou od iOS 17 konečně interaktivní. V rámci připomínek se vám tak zobrazí seznam, kde můžete přímo ve widgetu označit věci jako dokončené. Ještě v iOS 16 se vždy po kliknutí na widgetu kamkoliv otevřela aplikace Připomínek.

tjhrs5arpb4b1 314x350x

Zdroj: Reddit u/alcoholguy

Vylepšená volba barev pro HomeKit příslušenství

Kruhový výběr barev například u barevných žárovek je pryč a byl nahrazen obdelníkem. V rámci něj si od iOS 17 můžete o něco lépe navolit barvu a přesný odstín, který požadujete.

f09xgvdn4b4b1 1125x2436x

Zdroj: Reddit u/GRAMAZ_

A to je jen pár zajímavých funkcí, psali jsme však také o:

Malé novinky budeme dále sledovat. Mějte pak na paměti, že se jedná o betaverzi, a tak do finálního iOS 17 se můžou funkce a design ještě změnit.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Senior Editor zaměřující se primárně na recenze, tvorbu obsahu na sociální sítě a náš podcast PZL. Nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat