reklama

Galaxy Z Flip 5 dostane větší vnější displej a podporu některých aplikací od Googlu

Galaxy Z Flip 5 dostane větší vnější displej a podporu některých aplikací od Googlu
2023-06-14T16:30:51+01:00
• 14. 6. 2023

Zdroj: 9To5Google

Ohebné či chceme-li skládací smartphony v posledních letech zažívají obrovský nárůst popularity, a tak není divu, že se do tohoto segmentu pouští stále více výrobců mobilů. U tzv. „véček“ se ale může skrývat slabina ve vnějším displeji, který je mnohdy malý a nejde na něm rak provádět většina akcí, jako na hlavním vnitřním displeji. Jedna z posledních novinek Motorola Razr 40 Ultra ale dostala téměř 4 palce velký vnější displej a podobnou cestou by měl jít také připravovaný Galaxy Z Flip 5 z dílny Samsungu, který by měl nově dostat podporu hned několika aplikací od Googlu.

Větší displej, více aplikací

Chystaný Galaxy Z Flip 5 by měl dostat hned 3,6 palcový vnější displej, což je značný nárůst oproti dosavadnímu Galaxy Z Flip 4, jehož displej má úhlopříčku pouze 1,9 palce. Na dostupných snímcích můžeme vidět, že displej značně narostl a bude zabírat téměř celou vnější plochu zařízení v zavřením stavu. Díky větší velikosti tak nabídne mnohem více možností pro využití, například pro focení selfie, nebo používání jiných aplikací.

Již od představení chytrých hodinek Galaxy Watch 4 (Classic) víme, že mezi Samsungem a Googlem probíhá spolupráce na vývoji operačních systémů Android a WearOS, proto není příliš překvapivé, že právě Google jako první nabídne další aplikace optimalizované pro sekundární displej. Na novince tak bude možné používat například aplikaci Google Mapy, Zprávy, nebo v neposlední řadě YouTube.

Samsung Galaxy Z Flip 5 Cover Screen Versus Galaxy Z Flip 4 1920x1080x

Zdroj: SamMobile

Ačkoliv se prozatím jedná o pouhé 3 optimalizované aplikace, může se jednat o první vlaštovku, kterou budou následovat i ostatní vývojáři a v budoucnu bychom se tak mohli dočkat například optimalizace Spotify, Netflix, nebo sociálních sítí, jako třeba Facebook. Co se týká uvedení Galaxy Z Flip 5, sám Samsung avizoval premiéru, která se bude konat na akci Galaxy Unpacked 27. července.

Zdroje: 9to5google.com, sammobile.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat