reklama

YouTube končí se Stories, nechť žije Shorts

YouTube končí se Stories, nechť žije Shorts
2023-05-25T19:22:43+02:00
• 25. 5. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Funkce dočasných příběhů se stala natolik populární, že se objevila snad v každé myslitelné větší komunitní službě na internetu. I LinkedIn měl po nějakou dobu tuto možnost zveřejňování obsahu. Nějakou dobu stál Youtube stranou a v podstatě čekal, co se stane s tímto fenoménem tehdejší doby. Nakonec funkci spustil a nyní ji naopak ukončuje.

YouTube Stories končí

Funkce YouTube Stories se poprvé objevila v roce 2018, ale byla omezena jen pro tvůrce obsahu s větším počtem odběratelů. Navíc zde byly ještě další limity. Následně začalo rozšiřování samotné funkcionality, ale v poslední době jsme nezaznamenalo nějaké větší změny nebo novinky. Nyní již víme proč.

Youtube tuto funkci kompletně ukončí. Celý proces začne již 26. června 2023, kdy zmizí možnost vytvoření nového dočasného příběhu. Ty, které budou ještě existovat, zmizí po sedmi dnech po zveřejnění. Evidentně se jednalo o slepou uličku pro Youtube, ale není se čemu divit, když se nejednalo ani o pořádnou konkurenci například pro Instagram Stories.

Zástupce společnosti ale dodává, že uživatelům v podstatě nabízí lepší funkce, jako jsou například komunity nebo Shorts. Právě u Shorts jde vidět rozšiřování, a to i v oblasti možností. Je ale otázkou, jestli se neobjeví jiný trend a Shorts skončí stejně jako Stories. Na to si ale budeme muset počkat.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat