reklama

Google Mapy dostávají několik novinek, i Immersive View

Google Mapy dostávají několik novinek, i Immersive View
2023-02-08T19:10:35+02:00
• 9. 2. 2023

Zdroj: Google

Google pracuje na své službě Mapy poměrně dlouho a intenzivně. Nejde už jen o jednoduchou mapovou službu. Dnes má i prvky sociálních sítí. Dnes jsme se dočkali několika rozšíření, a to i nového způsobu zobrazení.

I elektroauta

Dnes jsme se dočkali rozšíření, nebo spíše zpřístupnění funkce Immersive View, což je pokročilejší 3D zobrazení zejména měst. Nejde jen ale i běžný trojrozměrný pohled. Nabízí se i animace mraků, slunce, deště a podobně. Nově si tak lze prohlédnout rovnou několik měst. Nový pohled si jde vyzkoušet v Londýně, Los Angeles, New Yorku, San Franciscu a Tokiu, přičemž brzy dojde k zpřístupnění v Amsterdamu, Dublinu, Florencie a Benátek.

Google se také pochlubil rozšířením vyhledávání u Live View, ale i zde je dostupnost omezena na několik měst. Co je ale podstatnější, je fakt, že tento způsob bude možné využívat i uvnitř budov, jako třeba letiště a podobná místa.

arwn indoor framed 02 256x511x

Zdroj: Google

Jednou z nejpoužívanějších funkcí Google Map je rozhodně navigace. Zde Google myslel na majitele elektroaut. Například při naplánování delší trasy bude aplikace nabízet možné zastávky pro dobití elektřiny. Současně byl přidán filtr pro rychlonabíjecí stanice s výkonem 150 kilowatů a více. Menší, bonusem navíc je i přidání informace do vyhledávání, jestli se například v obchodním centru nabízí nabíjecí stanice.

Poslední vylepšení se týká navigace pro ostatní způsoby přepravy, například pěšky nebo na kole. Více méně doplnil další podrobnosti do přehledu, jako například přibližný čas příchodu do cíle, nebo k nějaké první odbočce. Aplikace jednoduše bude aktualizovat náhled, abyste nemuseli hned spouštět navigaci.

Glanceable Directions 516x1079x

Zdroj: Google

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim