Globální trh s chytrými hodinkami zaznamenal za rok 2022 růst o 12 %

Globální trh s chytrými hodinkami zaznamenal za rok 2022 růst o 12 %
2023-02-23T18:00:42+02:00
• 23. 2. 2023

Apple Watch Ultra; zdroj: Dotekománie

Společnost Counterpoint Research provedla průzkum, na základě kterého reportuje, že globální trh s chytrými hodinkami za loňský rok zaznamenal úspěch.

Dodávky chytrých hodinek za loňský rok vzrostly

Prodeje chytrých hodinek v roce 2022 z hlediska globálního trhu meziročně vzrostly o 12 % ve srovnání s předchozím rokem 2021. Růst byl výrazný především v prvních třech kvartálech roku 2022. V závěru roku dodávky chytrých hodinek meziročně klesly o 2 %. Mohly za to narůstající inflace a pomalý růst prodeje v Indii. Celosvětově si nejlépe v prodeji chytrých hodinek vedl Apple, který si ukousnul 34,1 % trhu. Následovali ho Samsung (9,8 %) a Huawei (6,7 %). Apple získal 60 % celosvětových příjmů  v prodeji chytrých hodinek.

GalaxyWatch5 1 5681x3189x

Zdroj: Dotekomanie

Samsung, který se umístil na druhém místě, si polepšil meziročně v dodávkách o 12 %, ale jeho tržby příliš nevzrostly, jednalo se pouze o 0,5% nárůst. Na druhou stranu na třetí příčce se umístil Huawei, který zaznamenal pokles dodávek o 1 %, ale jeho tržby naopak vzrostly o 20 %. Na čtvrtém a pátém místě se pak umístily indické značky Noise a Fire Boltt. Zbytek tržního podílu si rozdělily značky Garmin, Fitbit nebo Amazfit.

Pokud se na výsledky podíváme optikou regionů, tak největší podíl na počtu dodávek měla Severní Amerika, s 29% podílem následovaná Indií na druhém místě a Čínou na místě třetím.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat