WhatsApp testuje hlasové zprávy pro status

WhatsApp testuje hlasové zprávy pro status
2023-01-21T09:40:56+02:00
• 21. 1. 2023

Zdroj: Dotekománie

Koncem minulého roku se objevily první zprávy o nově vyvíjené funkci pro aktualizace statusu v rámci aplikace WhatsApp. Vývojáři posunuli věci do další fáze – beta testování. Vybraní beta testeři mají možnost vyzkoušet si a případně reportovat chyby ve sdílení hlasových zpráv. 

WhatsApp testuje

Funkce je přístupná v poslední beta verzi Android aplikace s označením 2.23.2.8. Vybraní uživatelé mohou nahrávat a sdílet hlasové zprávy jako aktualizace stavu. Uživatelé mají navíc nad svými nahrávkami kontrolu díky možnosti záznam před sdílením smazat. Stojí za zmínku, že maximální doba záznamu hlasové poznámky je 30 sekund, a aby mohli uživatelé poslouchat hlasové nahrávky sdílené prostřednictvím statusu, musí mít nejnovější verzi aplikace.

WhatsApp WhatsApp WhatsApp

Zdroj: wabetainfo (se souhlasem)

Stojí rozhodně za zmínku, že stejně jako všechny ostatní formy komunikace ve službě WhatsApp jsou i hlasové poznámky šifrovány jako end-to-end, což znamená, že je mohou poslouchat pouze lidé, které jste vybrali v nastavení ochrany soukromí.

I u těchto hlasových zpráv platí, že se po 24 hodinách smažou, tak jako tomu je u fotek a videí. Samozřejmě ze statusu hlasovou zprávu budete moci odstranit dříve. Očekávat v následujících týdnech můžeme testování mezi hrstkou uživatelů, později se funkce rozšíří mezi ostatní uživatele.  

Zdroje: fonearena.com, wabetainfo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat