reklama

Vychází LineageOS 20, komunitní verze Androidu 13

Vychází LineageOS 20, komunitní verze Androidu 13
2023-01-02T19:30:46+01:00
• 2. 1. 2023

Zdroj: LineageOS

1

Mobilní telefony se systémem Android jsou závislé na výrobcích, co se týče aktualizací. Nabízí se zde ale alternativní možnost, jak udržet mobilní telefon aktuální i po ukončení podpory. Právě nejslavnější verzí je LineageOS, což je projekt vycházející z původního CyanogenMod. Právě nyní vychází verze LineageOS 20, která je založena na Androidu 13.

Android 13 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

LineageOS 20

Na této verzi se pracovalo již od října. Sice uběhlo několik měsíců od představení stabilní verze Androidu 13, tak vývoj komunitní verze trvá trochu déle. To je pochopitelné, hlavně s ohledem na omezené zdroje. Tato verze obsahuje i nové aplikace, například pro focení. Využívá CameraX API a umí si poradit s EIS a OIS. aplikace by tak měla nabídnout širší možnosti.

aperture lineageos 20 1200x633x

Zdroj: LineageOS

Není to ale jediná novinka. Mnoho dalších aplikací bylo vylepšené, ale hodně toho je spíše na pozadí. Vývojáři si dali práci, aby LineageOS 20 podporoval co nejvíce novinek nového systému. Aktuálně je tato nejnovější verze dostupná pro více než 30 zařízení, ale samotný seznam se bude postupně rozšiřovat. Zatím ale chybí mobily s procesory Tensor, tedy nejnovější Pixely od Googlu. Zde je kompletní seznam mobilů, na které lze nainstalovat nejnovější verzi LineageOS 20:

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michal Navratil

4. 1. 2023, 19:24
Android aplikace

Uz mam take nahozeno, ale na tabletu Xiaomi MiPad4, zatim to vypada te vse funguje tak jak by melo i kdyz je to pouze neoficialni beta.. ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim