reklama

Qi2 je nový standard pro bezdrátové nabíjení, vychází z Apple MagSafe

Qi2 je nový standard pro bezdrátové nabíjení, vychází z Apple MagSafe
2023-01-04T08:00:21+01:00
• 4. 1. 2023

Zdroj: 9to5mac (se souhlasem)

Na dnešním trhu stále dominuje trend rychlého nabíjení, přičemž někteří výrobci se snaží předehnat a uvádějí technologie nabízející i 200 W, a to u mobilních telefonů. Samozřejmě zde existují standardy jako USB PD (Power Develivery) nebo QuickCharge od Qualcommu, ale na to se moc nehraje. Něco jiného jde vidět u bezdrátové technologie, kde doteď dominovala u většiny zařízení verze Qi, ale i zde jde vidět snaha o vlastní technologie. Brzy se ale dočkáme Qi2.

Když vy USB C, tak my MagSafe

Wireless Power Consortium (WPC) v rámci aktuálně probíhajícího veletrhu spotřební elektroniky představilo nový standard Qi2 pro bezdrátové nabíjení i mobilních telefonů. Jedním ze členů je i Apple, který poskytl pro Qi2 základ v podobě své vlastní technologie MagSafe, tedy bezdrátové nabíjení využívající i magnety pro správné umístění cívek mezi zařízeními.

Právě Qi2 bude využívat magnety, k čemuž byl vytvořen i nový profil Magnetic Power Profile, na které spolupracovali všechny společnosti. Zařízení se tak budou moci nejen domluvit, ale také se podaří zajistit vyšší efektivnost a dokonce bychom měli očekávat vyšší rychlosti nabíjení. Zprvu bude ale Qi2 poskytovat maximálně 15 W, ale později se mají představit i další verze nabízející vyšší výkon.

Belkin

Zdroj: 9to5Mac (se souhlasem)

První zařízení s podporou Qi2 se mají objevit v létě 2023 a konci roku má být na trhu již celá řada nabíječek a také samotných smartphonů s touto novinkou. V podstatě se dá říci, že nově přichází MagSafe do Android světa jako standard. Výhodou má být kompatibilita mezi technologiemi a zřejmě později bude jedno, jestli na nabíječku s Qi2 dáte iPhone nebo jakýkoliv jiný mobil se systémem Android s podporou novinky.

Zdroje: androidauthority.com, businesswire.com, xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat