Infinix Zero ULTRA – co je na něm tak ULTRA? recenze

Infinix Zero ULTRA – co je na něm tak ULTRA? [recenze]
2022-11-25T15:00:32+01:00
• 25. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Už je tomu více než týden, co se mi do rukou dostal nejnovější přírůstek v portfoliu značky, která je v ČR nováčkem – čínské společnosti Infinix. Během ani ne roční přítomnosti na našem trhu uvedla několik levnějších telefonů, a aktuálně pak právě model Zero ULTRA, který je vlajkovou lodí. Tak se na něj pojďme podívat. A začněme hezky od začátku – totiž od krabičky.

Infinix Zero ULTRA

Zdroj: Dotekomanie.cz

Co je v krabičce?

První, co mne na balení Zero ULTRA zaujalo, je velikost: vždyť elegantní (a velmi lesklá) krabička je odhadem více než 2x větší než balení například nejnovějšího iPhonu 14 Pro. Po otevření brzy zjistíte důvod: Infinix totiž vám totiž dá téměř vše, co nám například Apple či Samsung poslední dobou odpírají: nabíjecí adaptér a USB-C nabíjecí kabel budou to první, co zaregistrujete – ale tím to nekončí. V balení je dále ještě průhledný plastový obal, krycí sklo na displej, a pro fanoušky sluchátek s klasickým 3,5 mm jackem je tu redukce z USB-C právě na tento konektor. Za mne velký palec nahoru! A mezi námi: když slyším, že v krabičce chybí např. nabíječka vlastně v našem vlastním zájmu, abychom společně zachránili planetu, mám silný pocit, že z nás příslušné marketingové oddělení dělá tak trochu blbce.

Infinix Zero ULTRA

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vzhled:

Když máte Infinix Zero ULTRA poprvé v ruce, možná vás překvapí, že na svou velikost je poměrně lehký. Rozměry 165,5 x 74,5 mm (respektive jejich poměr) napoví, že telefon je docela „nudle“. Udávaná tloušťka je 8,8 mm, hmotnost pak 213 g. Tyto parametry platí pro testovaný model v ve stříbřitě bílé barvě (Coslight Silver). Druhá, tmavá varianta (Genesis Noir) má údajně rozměry nepatrně větší – to je mi sice trochu záhadou, ale budiž. Každopádně: telefon má sklo zepředu i zezadu, boky obepíná kov, pravděpodobně jde o hliník, který se příznivě podepisuje právně na hmotnosti. Zadní strana telefonu vrhá zajímavé perleťové odlesky, na bližší pohled má jakousi jemnou vlnitou strukturu, a co je výborné – prakticky vůbec na ní nezůstávají otisky prstů. To se mi zamlouvá. Celkově telefon působí velmi solidním dojmem.

Infinix Zero ULTRA

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jsou parametry ULTRA?

Odpověď je asi takováto: ano i ne. Telefon pohání čipová sada Dimensity 920, která je co do výkonu řekněme vyšší střední třída, výkonu má dostatek, ale rozhodně neprohání high-endové procesory Snapdragon 8 či Apple A16 Bionic. Paměť RAM je o velikosti 8 GB (virtualizací rozšiřitelná až na 13 GB), interní úložiště poskytne solidních 256 GB.
Displej o úhlopříčce 6,8 palce nabídne skvělých 120 Hz. Navíc jsou delší hrany displeje zaobleny ve stylu dřívějších topmodelů Samsungu. Vypadá to stále poměrně efektně, byť některá gesta ve směru od kraje displeje mi úplně nešla „od ruky“.
Skleněným zádům telefonu vévodí fotomodul. A teď pozor – rozlišení hlavního snímače je 200 Mpx – tomu tedy říkám ULTRA.

Jak Infinix Zero ULTRA fotí?

Zmínil jsem, že hlavní fotoaparát disponuje papírově skvělými 200 megapixely. Standardně sice pořizuje snímky s rozlišením nižším, a to s použitím sdružování pixelů (pixel binning), ale je možné jej přepnout do režimu 200 Mpx. Pořízení fotografie v plném rozlišení trvá o dost déle, ale výsledek určitě poznáte pouhým okem, a to zejména při přiblížení, kdy jsou stále skvěle viditelné detaily. A poznáte to také na velikosti výsledného souboru – 200 megapixelová fotografie se uloží do souboru o velikosti i přes 70 MB.
Pro porovnání se můžete podívat na výřezy z fotografie hlavního fotoaparátu – jak z rozlišení 12 MPx, tak z 200 MPx. Fotografie jsou neupravené.

Ulice Original

Ulice 12 Mpx Ulice 200 Mpx

Zdroj: Dotekomanie.cz

Druhý zadní fotoaparát je širokoúhlý objektiv, ten poskytuje rozlišení 13 Mpx
Přední fotoaparát nabízí rozlišení velmi slušných 32 Mpx. Co vás možná trochu překvapí – i přes vysoké rozlišení není možné přední kamerou natáčet 4K videa. Maximem je Full HD s 60 snímky za sekundu.

A teď to přijde – nabíjení

Úmyslně jsem zatím nezmínil jednu vlastnost, pro kterou smartphonu Infinix Zero přízvisko ULTRA skutečně sluší. Výrobce ho totiž vybavil funkcí s dobře znějícím názvem Thunder Charge, který rozhodně nepřehání – poskytuje totiž nabíjecí výkon 180 W. Dosahuje toho prostřednictvím přiloženého nabíjecího adaptéru, který se mimochodem svou velikostí a hmotností (176 gramů) významně podílí na již zmíněné velikosti balení telefonu.
A co přesně je na nabíjení „bouřlivého“? Rychlost: vždyť vestavěný 4.500 mAh akumulátor zvládne nabít za těžko uvěřitelných 14 minut! Má to ovšem háček – tento bleskový režim nebude k akumulátoru příliš šetrný, proto je nejprve třeba jej zapnout v menu telefonu. Nicméně i standardní režim nabíjení je velmi rychlý – plného nabití dosáhnete za skvělých přibližně 30 minut. A co velmi kvituji – telefon se při nabíjení nikterak výrazně nezahřívá, a to ani v režimu Thunder Charge. Tady inženýři odvedli opravdu skvělou práci.

Infinix Thunder Charge

Zdroj: time (se souhlasem)

Specifikace:

  • Procesor: MediaTek Dimensity 920 5G, 8 jader, 6nm technologie
  • Displej: Bezrámečkový AMOLED 6,8 palců, maximální jas 900 nitů
  • Fotomodul:
    • Hlavní fotoaparát 200 Mpx s optickou stabilizací
    • Širokoúhlý fotoaparát 13 Mpx
    • Přední fotoaparát 32 Mpx s duálním bleskem
  • RAM: 8 GB (virtualizací rozšiřitelná až na 13 GB)
  • Úložiště: 256 GB
  • Akumulátor: dvoučlánkový, s kapacitou 4 500 mAh
  • Nabíjení: Thunder Charge nabíjení až 180 W
  • Operační systém: XOS 12 (založený na Android 12)
  • Doporučená prodejní cena v ČR: 15 299 Kč
Infinix Zero ULTRA

Zdroj: Dotekomanie.cz

Závěrem:

Máte si Infinix Zero ULTRA pořídit? Parametry a výkonem balancuje někde na rozhraní vyšší střední třídy a topmodelů; některé charakteristiky jsou naprosto skvělé (rychlonabíjení, rozlišení hlavního objektivu či obnovovací frekvence displeje 120 Hz), velmi chválím i to, že i při plném výkonu se telefon zahřívá jen minimálně. Na druhou stranu výkon je „jen“ velmi dobrý, a kvalita fotografií či videí určitě nebude atakovat špičku žebříčku fotomobilů – hon za megapixely není vše, což velmi dobře ví třeba v Applu. Operační systém je založen na Androidu 12, což je téměř rok a půl starý systém. Navíc nadstavba XOS je „zaneřáděna“ množstvím bloatwaru.

Ovšem – zmíněných 15 299 Kč sice není zrovna málo, ale pořád je to méně než polovina ceny vlajkových lodí Samsungu (Android) či Applu (iOS). Jistě, Infinix Zero ULTRA není pozicován jako přímý konkurent topmodelů, ale ty zase určitě nejsou dvakrát lepší, jak by možná napovídalo srovnání cen. Můj osobní dojem je, že tento přístroj nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon. A jak to vidíte vy? Rozhodnutí je na vás.

Přístroj poskytla společnost Infinix.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat