reklama

Google si pohrává s výběrem fotek u aplikace Zprávy

Google si pohrává s výběrem fotek u aplikace Zprávy
2022-11-07T11:30:14+01:00
• 7. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google představil oficiálně některé nové funkce u aplikace Zprávy, ale asi tou největší a nejviditelnější změnou je nová ikona. Změna se dotkla i aplikací Kontakty a Telefon. Nyní zde máme další změnu, která se v tuto chvíli testuje.

Zprávy a fotky

Je jedno, jestli používáte funkci chatu (RCS) nebo jen chcete odeslat fotku skrze MMS. Vždy se v aplikaci Zprávy nabízel trochu netradiční výběr. Po kliknutí na ikonu přidání multimediálního souboru se zobrazil živý náhled z foťáku, možnost vstoupit do galerie a pak rovnou 22 snímku řazených horizontálně.

V nové verzi jde vidět přeuspořádání a místo možnosti vstupu do galerie se nabízí otevření složek. Tentokrát nejsou snímky řazeny horizontálně nýbrž vertikálně. Došlo k jejich omezení na 15 snímků. Sice se může zdát, že v tomto větším zobrazení zmizely zkratky pro vstup do složek, ale vše je umístěno v dolním pravém rohu jako plovoucí ikony. Je zde i dedikovaná ikona pro galerii.

google messages gallery redesign 1 473x1024x google messages gallery redesign 2 473x1024x

Zdroj: 9to5Google (se souhlasem)

Jedná se o další změnu, která se bude nějakou dobu testovat, případně ji Google zavede postupně pro všechny. Samozřejmě je zde také varianta, že tento test bude zrušen.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim