reklama

Google spojuje Meet a Duo do jedné aplikace

Google spojuje Meet a Duo do jedné aplikace
2022-06-28T06:31:19+02:00
• 1. 6. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google je tak trochu znám svou strategií kolem komunikačních služeb, respektive samotným množstvím. Už jsme se dočkali mnoha aplikací, strategií a pokusů. V poslední době došlo ke zlepšení, jelikož v rámci běžné komunikace se Google soustředil na dvě. Jedna se jmenuje Google Chat a druhá pak Zprávy pro Android. V případě videohovorů vytvořil Google Meet a Google Duo. Zanedlouho ale bude k dispozici jen jedna aplikace a služba.

Jen Google Meet

Již v minulosti se objevily spekulace, že by mohlo dojít ke spojení služeb Meet a Duo, ale samotné spojení bylo dementováno v minulém roce. Tehdy se Google vyjádřil tak, že se soustředí na obě služby a bude pracovat na nejrůznějších funkcí. Dnes je ale situace jiná a ve své podstatě vyhrává Google Meet. Jinak řečeno, Duo se pomalinku vytratí jako samostatná aplikace.

Ostatně obě služby začaly nabízet podobné funkce, a to i v případě nejrůznějších efektů. Zapracovalo se ale i na zvýšení kvality video hovorů a dokonce došlo na integraci pokročilých algoritmů pro zpracování zvuku. Google informoval, že samotná služba Duo bude zcela integrována do Google Meet, což bude hlavní a jediná aplikace pro video hovory.

ezgif 5 582c0847a8 250x500x

Zdroj: Google

Ještě nějakou dobu bude Google Duo fungovat. Google Meet získá vylepšený chat, nabídnou se interaktivní funkce i pro sdílení obsahu, limit účastníků se zvýší na 100 a dojde k integraci nejrůznějších nástrojů. Google Meet se nabídne ve službách jako Gmail, Kalendář, Asistent, Zprávy atd. Dá se očekávat, že postupně bude Google migrovat uživatele z Duo na Meet, ale nebyl poskytnut přesnější harmonogram. Zřejmě Google nechce zbytečně spěchat.

Zdroje: 9to5google.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim