Google spojuje Meet a Duo do jedné aplikace aktualizováno

Google spojuje Meet a Duo do jedné aplikace [aktualizováno]
2022-08-01T19:25:34+02:00
• 1. 8. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 1. 8.

Zatím jsme viděli jen přípravy na změnu dvou komunikačních služeb od Googlu, ale nyní začíná upozorňovat uživatele samotné. V aplikaci Duo je informační box, který upozorňuje na změnu a že aplikace jako taková získá více funkcí, tedy ty z Google Meet. Naopak aplikace Meet se nyní v systému hlásí s malým textem, že jde o původní aplikaci.

Screenshot 20220801 181256 1080x2340x Screenshot 20220801 181309 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 12. 7.

Měsíc a půl od oznámení novinky ohledně spojení služeb Duo a Meet společnosti Google začíná migrace. S novou verzi aplikace Google Duo byste měli vidět na hlavní obrazovce informaci, že dochází ke spojení. Nejde ale jen o infomační zprávu. I některé součástí se začínají postupně měnit, což jde vidět na generovaných odkazech pro pozvání dalších uživatelů. Zde jde vidět v URL adrese již meet.google.com.

Google Duo Meet merger 4 750x549x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Původní článek 1. 6.

Google je tak trochu znám svou strategií kolem komunikačních služeb, respektive samotným množstvím. Už jsme se dočkali mnoha aplikací, strategií a pokusů. V poslední době došlo ke zlepšení, jelikož v rámci běžné komunikace se Google soustředil na dvě. Jedna se jmenuje Google Chat a druhá pak Zprávy pro Android. V případě videohovorů vytvořil Google Meet a Google Duo. Zanedlouho ale bude k dispozici jen jedna aplikace a služba.

Jen Google Meet

Již v minulosti se objevily spekulace, že by mohlo dojít ke spojení služeb Meet a Duo, ale samotné spojení bylo dementováno v minulém roce. Tehdy se Google vyjádřil tak, že se soustředí na obě služby a bude pracovat na nejrůznějších funkcí. Dnes je ale situace jiná a ve své podstatě vyhrává Google Meet. Jinak řečeno, Duo se pomalinku vytratí jako samostatná aplikace.

Ostatně obě služby začaly nabízet podobné funkce, a to i v případě nejrůznějších efektů. Zapracovalo se ale i na zvýšení kvality video hovorů a dokonce došlo na integraci pokročilých algoritmů pro zpracování zvuku. Google informoval, že samotná služba Duo bude zcela integrována do Google Meet, což bude hlavní a jediná aplikace pro video hovory.

ezgif 5 582c0847a8 250x500x

Zdroj: Google

Ještě nějakou dobu bude Google Duo fungovat. Google Meet získá vylepšený chat, nabídnou se interaktivní funkce i pro sdílení obsahu, limit účastníků se zvýší na 100 a dojde k integraci nejrůznějších nástrojů. Google Meet se nabídne ve službách jako Gmail, Kalendář, Asistent, Zprávy atd. Dá se očekávat, že postupně bude Google migrovat uživatele z Duo na Meet, ale nebyl poskytnut přesnější harmonogram. Zřejmě Google nechce zbytečně spěchat.

Zdroje: 9to5google.com, theverge.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat