Aplikace YouTube dostává novou funkci během odesílání obrazu

Aplikace YouTube dostává novou funkci během odesílání obrazu
2022-06-08T13:30:17+02:00
• 8. 6. 2022

Zdroj: Dotekománie

Technologii Chromecast snad není třeba představovat. Jedná se o protokol, díky kterému lze odesílat obsah z mobilního zařízení do chytrých televizí, tedy zařízení, která jej podporují, například tzv. chytré krabičky. Aplikace YouTube tuto možnost podporuje již několik let, během dubna se ale objevily informace, že se můžeme těšit na nová vylepšení, která do aplikace nyní přicházejí.

Rozšířené možnosti ovládání

Dle Googlu zkonzumují uživatelé více než 700 milionů hodin obsahu denně (k lednu 2022), jedná se tak o nemalý podíl z celkové doby přehrávání. YouTube tak chce pro uživatele tento způsob přehrávání obsahu ještě více zpříjemnit. Ať už přehrávání probíhá skrze odesílání z mobilního zařízení či přímo z chytré televize, smartphone má u sebe takřka každý uživatel, proto právě mobilní telefon bude sloužit jako rozšířený ovladač.

YouTube phone TV connect shopping 1499x960x

Zdroj: 9To5Google

Aplikace YouTube na zařízení s Chromecast nově nabídne hlubší propojení s mobilním zařízením. Obě zařízení nabídnou možnost vzájemného připojení, aniž by se nově jakkoliv narušil přehrávaný obsah. Pro synchronizace bude stačit pouze přihlásit obě zařízení ke stejnému uživatelskému účtu. Možnosti jako komentování videa, jeho „lajkování“ a sdílení nebo odběr kanálu zůstávají zachovány, v budoucnu bychom se pak mohli těšit například na možnost nákupu zboží přímo skrz odkaz z videa.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat