reklama

iPhone 14 zřejmě dorazí se zpožděním

iPhone 14 zřejmě dorazí se zpožděním
2022-05-09T16:30:51+01:00
• 9. 5. 2022

Zdroj: 9to5mac

Sice nám ještě neskončila první polovina roku, v Applu už vyhlíží podzim a dávají si velký pozor. Poslední dva roky byly pro výrobce smartphonů naprosto tragické, většina zařízení se prodávala se zpožděním nebo v omezených počtech kusů – vše z důvodu globální pandemie COVID-19. Proto mělo vedení Applu oznámit svému partnerovi Foxconn, aby rapidně navýšil počet zaměstnanců pro výrobu řady iPhone 14. Tím by se měla snížit pravděpodobnost zpoždění uvedení iPhonů. 

iPhone 14

Ale i tohle opatření Applu asi nevyjde. Velký nábor zaměstnanců byl totiž ukončen, respektive pozastaven. Foxconn zmrazil nábor v Zhengzhou poté, co čínská vláda oznámila další sedmidenní karanténu v reakci na nová covidová ohniska. 

iPhone 14

Zdroj: PhoneArena

Foxconn už dříve zvýšil bonusy, aby přilákal nové pracovníky, čímž by se výrobce dokázal připravit na výrobu iPhone 14. Společnost však byla nucena až do odvolání pozastavit nábor pracovníků montážních linek. Dosavadní výroba ale nebyla ovlivněna díky systému „closed-loop“, kdy se pracovníci pohybují jen v továrnách a ubytovnách. 

Foxconn je pro Apple naprosto stěžejní, nechává si tu vyrábět přes 80 % telefonů, a pokud se karanténa prodlouží, může to výrazně ovlivnit výrobní plány nové řady iPhone 14.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat