reklama

Android Auto dostane nový vzhled

Android Auto dostane nový vzhled
2022-05-13T08:00:16+02:00
• 13. 5. 2022

Zdroj: Google

Google v rámci vývojářské konference se zaměřuje na mnoho témat, a to i hardwarových. Kromě představení nového smartphonu jsme se dočkali také ukázky toho, co očekávat za nějaký čas. Samozřejmě se hodně zaměřuje na nadcházející Android 13. Také jsme se dočkali ukázky nové podoby Android Auto.

Android Auto v novém

Google se v nové aktualizaci soustředil na samotnou hlavní obrazovku, kterou více rozčlenil. Cílem bylo dopřát lepší ovladatelnost i během řízení. Konkrétně uvádí, že se soustředili na zvětšení prvků, abys se uživatel nepřeklikl a neprovedl nějakou změnu, kterou nechtěl. Obrazovka je rozdělena na větší části, ale to není jediná výhoda aktualizace.

Nová verze se dokáže lépe přizpůsobit displejům, ať jsou na výšku nebo na šířku. Nejvíce si ale všimnete změny u samotného přehrávání hudby nebo jakéhokoliv audia při navigování. Ovládací prvky již nejsou dole v jedné malé lištičce, ale rovnou mají svůj prostor, který bychom možná nazvali widget.

Součástí aktualizace je lepší začlenění Google Asistenta, ale ten není stále dobře použitelný v našich končinách. Zatím nemusíte vyhlížet aktualizaci. Dnes zde máme jen ochutnávku toho, co by mělo dorazit k rukám uživatelů během léta.

Zdroje: blog.google, droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat