reklama

Instagram si začíná pohrávat s NFT

Instagram si začíná pohrávat s NFT
2022-05-13T09:30:45+01:00
• 13. 5. 2022

Zdroj: Dotekománie

Instagram začíná pravidelně zavádět novinky, byť jen v testovací fázi. Dlouhou dobu se točily zejména kolem dočasných příběhů a videí, ale nyní zde máme funkci pro sdílení obrázků, konkrétně NFT „umění“.

Instagram dá více prostoru fotkám, testuje se vertikální formát

NTF a Instagram

NFT je takový nový fenomén současnosti. Jedná se o zkratku pro non-fungible token, což se dá volně přeložit jako nezaměnitelný token. Vlastnictvím NFT v podstatě můžete vyjádřit, že jste majitelem nebo držitelem digitálního obsahu. Může se jednat o cokoliv, dokonce i o tweet. V současnosti se kolem celého NFT točí nemalé finanční prostředky, respektive kryptoměny. Instagram nechce stát bokem a začíná si pohrávat s touto novinkou.

Zatím se jedná o omezený test, na kterém se chtějí v Instagramu učit a následně rozvíjet prostředky. Testeři nově mohou připojit ke svému účtu digitální peněženku a také kolekci NFT, případně sdílet své vlastní výtvory přímo na Instagramu. Takový příspěvek je označení jako digitální kolekce, a dokonce si vysloužil svou vlastní záložku na profilu uživatele.

FSaJbuaVEAASMFQ 1920x1080x

Zdroj: Instagram

Zatím není jasné, kterým směrem se ubere Instagram, ale klidně se může tato platforma stát centrem i pro prodej NFT. Zatím ale bude působit jako centralizovanou možnost sdílení takového obsahu.

Zdroje: theverge.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim