iOS 15.5 přinese podporu pro externí platební platformy

iOS 15.5 přinese podporu pro externí platební platformy
2022-04-08T11:30:34+02:00
• 8. 4. 2022

Zdroj: 9to5Mac

Apple byl nedávno mediálně natlačen k tomu, aby umožnil vývojářům a studiím přesměrovat uživatele na platební platformy třetích stran. Majitelé aplikací mají totiž problém s tím, že je Apple nutí provádět nákupy jen v rámci App Storu. Poslední beta verze iOS 15.5 odhaluje podporu pro externí nákupy. 

iOS 15.5

Podle nejnovější beta verze se zdá, že Apple skutečně plánuje přivést plnou podporu pro externí platební platformy. Zajímavé je i ochrana plateb, tzn. pokud uživatel smaže aplikaci, jenž nabízí externí nákupy, iOS zobrazí upozornění, že není možné spravovat nákupy a předplatná prostřednictvím služby App Store. 

Tady by mohl vzniknout menší chaos. iOS uživatelé jsou zvyklí, že veškeré nákupy spravují na jednom místě – v App Storu. Apple tedy s příchodem podpory externích plateb nebude mít kontrolu nad tím, co uživatelé nakupují. Proto může vzniknout několik proměnných, kdy uživatelé budou s platbami nespokojeni (např. aplikace nefunguje, jak má, budou chtít vrátit peníze), budou se muset obrátit přímo na dodavatele, nikoliv na prostředníka App Store. To samé platí v případě zrušení plateb, budete muset kontaktovat přímo vývojáře. 

iOS 15.5

Zdroj: 9to5Mac

Zdrojový kód iOS 15.5 beta rovněž ukazuje, že Apple hodlá implementovat další upozornění, které se zobrazí, když uživatel poprvé otevře aplikaci nabízející externí nákupy. Tato funkce však nebude dostupná pro každou aplikaci, to mějme na paměti. 

Oprávnění používat externí platební platformy mají pouze aplikace ke čtení, což jsou aplikace nabízející digitální obsah, jako jsou časopisy, knihy, videa a další. Dalším požadavkem je, že aplikace nemůže nabízet nákupy v aplikaci pomocí platformy Apple. Přesto musí být každá žádost schválena Applem.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat