Vodafone spustil IoT Easy Connect, cena vyjde na 449 Kč

Vodafone spustil IoT Easy Connect, cena vyjde na 449 Kč
2022-03-17T12:32:43+02:00
• 16. 3. 2022

Zdroj: Vodafone

2

Internet of Things je specifická kategorie zařízení, která většinou doplňují infrastrukturu, případně jsou v podobě drobnější elektroniky. Například se může jednat o senzory, drony a další zařízení, která se mohou vyznačovat nízkou spotřebou energie a zacíleným používáním. Vodafone pro tato IoT zařízení vyvinul speciální síť a nyní ji nabízí společně s balíčkem IoT Easy Connect NB-IoT.

„IoT Easy Connect doplňuje naši stávající IoT konektivitu a umožňuje firmám vstoupit do světa internetu věcí bez větších investic a závazků. Zákazník si jednoduše koupí SIM kartu, aktivuje ji, vloží do zařízení a to je vše,“ říká Viktoria Korabelnikova, obchodní ředitelka Vodafonu pro internet věcí v Česku.

IoT Easy Connect NB-IoT

Vzhledem k tomu, že se IoT zařízení většinou chlubí dlouhou životností na jedno nabití, nepotřebují hardware s vysokým výkonem, tak možnost připojení k internetu a získávání dat, případně ovládání je vyloženě potřebné. Vodafone si právě pro tato řešení připravil IoT Easy Connect NB-IoT.

Jedná se o speciální SIM kartu, která obsahuje 1 GB dat a 250 SMS zpráv. Volání není k dispozici, byť SMS se posílají skrze 2G síť. Cena byla stanovena na 449 Kč, což je jednorázový poplatek za uvedený balíček. Pakliže budete potřebovat dokoupit nebo obnovit, cena je opět 449 Kč. Pokud ale využijete IoT Easy Connect NB-IoT pro monitorování pomocí senzorů s nízkým datovým tokem, tak lze používat jeden balíček až 10 let.

iot21 1024 x 420 1024x420x

Zdroj: Vodafone

Kromě NB-IoT a 2G umí tato SIM karta pracovat i s LTE-M. Kromě běžné SIM karty se nabízí i průmyslová varianta, která umí pracovat i v náročnějších podmínkách a zvládá teploty od -40 do +105 °C. Pro získání této novinky je zapotřebí mít IČO a maximální počet je stanoven na 500 kusů, v případě průmyslové verze je objednávka od 50 kusů. Zájemci o tento specifický tarif mohou navštívit oficiální stránky.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Praslička

16. 3. 2022, 16:12

Maximální počet 500 Kč?
Poslední odstavec :)

Přemysl Vaculík

VIP 16. 3. 2022, 18:22

Díky, opraveno.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat