reklama

Obchod Play dostane designové změny ve stylu Material You

Obchod Play dostane designové změny ve stylu Material You
2022-03-07T09:30:31+02:00
• 7. 3. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sem tam Google představí nebo zavede nějakou změnu pro Obchod Play. Mnohdy o tom ani neinformuje, takže vše stojí na pozornosti uživatelů. Podařilo se objevit, že se chystá další designová změna některých součástí aplikace pro Android. Ve své podstatě jde o adaptaci na Material You, tedy nový designový směr představený společně s Androidem 12.

Další drobnost pro Obchod Play

Změny v Obchodu Play

Webu 9to5google se podařilo aktivovat novinky, které jsou zatím ukryty ve zdrojových kódech aplikace Obchod Play. Jakmile dojde k aktivaci, všimnete si, že hranatější tlačítka se proměnila do podoby s větším zaoblením stran. Vypadají tak na první pohled kratší, ale je to jen efekt. Vývojáři si také pohráli na několika místech i s velikostí textu, což vede k jinému rozložení prvků třeba na detailu aplikace.

Play Store Material You buttons a 1080x2340x Play Store Material You buttons d 1 1080x2340x Play Store Material You buttons c 1080x2340x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Změny jde také vidět na seznamu aplikací, zejména u filtrů. Ty jsou již vyplněny světle zelenou barvou, pokud jsou aktivní. Dále na stránce probíhajícího stahování jde vidět asi největší dopad zaoblení jednotlivých tlačítek.

Změny nejsou dramatické a zatím nedošlo k jejich aktivaci u koncových uživatelů. Dá se předpokládat, že ještě dojde k ladění. Google následně pravděpodobně jen skrze své servery nechá aktivovat změny a ty se záhy objeví u uživatelů. Otázkou je, jestli se nechystá něco většího. Například webová verze dostane značnou změnu designu, ale zatím se neví, kdy se tak stane.

Webový Obchod Play konečně dostane novou podobu

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat