reklama

Huawei Mate 40 dostane druhou šanci s novým názvem

Huawei Mate 40 dostane druhou šanci s novým názvem
2022-03-24T13:30:01+02:00
• 24. 3. 2022

Huawei Mate 40 Pro, Zdroj: Dotekománie.cz

Huawei má evidentně problém s uvedením a prodejem mobilů kvůli sankcím. Sice se sem tam objeví nějaká novinka, ale zpravidla nemá podporu 5G sítí a také bez Google služeb a aplikací. Huawei ale hledá nejrůznější cesty, jak dostat svá zařízení na trh. Příkladem může být Hi Nova. Nyní zde máme zřejmě další pokus v podobě TD Tech M40, který vychází z modelu Huawei Mate 40.

TD Tech M40

Na čínském trhu se objevila novinka TD Tech M40, ale v podstatě se jedná o Huawei Mate 40, jen došlo na pár úprav. Nejde o nějak velké modifikace. Mobil dostal místo procesoru Huawei Kirin model Mediatek Dimensity 1000+. Ten sice nabízí o něco méně výkonu, ale má přímou podporu pro sítě páté generace.

huawei mate 40 td tech m40 2 500x500x huawei mate 40 td tech m40 500x500x

TD Tech M40; Zdroj: gizmochina (se souhlasem)

Dále je zde ještě jedna změna. Na zadní straně není k dispozici 50MPx snímač. Firma nasadila 64MPx model. Více rozdílů zde není dle zahraničních redakcí. Tedy pokud nepočítáte změnu názvu mobilu na zadní straně. Huawei se k těmto novinkám nějak moc nevyjadřuje a spíše testuje, jestli i takovéto uvedení bude nějak omezováno.

Čínský gigant se zřejmě snaží obejít sankce skrze uvedení mobilů pod jinými značkami. Jen je trochu zvláštní, že takto používá dva roky staré zařízení. Nabízí se také možnost, že měl dostatek komponentů, jen bylo potřeba použít procesor, který byl dostupný na trhu. Možná se jednou dočkáme podobného uvedení i na našem trhu jednoho z mobilů od Huawei pod jiným označením. Zatím to firmě vychází.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim