reklama

OnePlus a Oppo přejdou na H₂O OS

OnePlus a Oppo přejdou na H₂O OS
2022-01-29T15:00:16+02:00
• 29. 1. 2022

OnePlus 9RT; Zdroj: OnePlus

V minulém roce jsme se dočkali překvapení v podobě změny u OnePlus. Dnes se již nejedná o samostatnou značku nebo společnost spadající pod BBK Electronics stejně jako Oppo, Vivo a další firmy. Nově je pod křídly Oppo a OnePlus je tak vlastně jen subznačkou. Nejde tady jen o nějaké změny ve vlastnictví nebo řízení. Dost věci se bude řešit společně, což se dotýká i nadstavby pro Android.

H₂O OS

OnePlus dlouho pracovalo na nadstavbě Oxygen OS, přičemž pro čínský trh se nabízí Hydrogen OS. Na druhou stranu má Oppo svou nadstavbu Color OS. Samotný přechod se dotkl i vývoje nadstaveb a došlo ke spojení vývojářských týmů. Zatím zde máme stále několik nadstaveb, ale již nyní sdílí funkce, zdrojové kódy a některé vlastnosti.

V plánuje je ale spojení všech těchto nadstaveb, aby se zjednodušil a zefektivnil vývoj. Je to pochopitelný krok, jelikož udržovat tři nadstavby. Nyní se ukazuje, že OnePlus a Oppo pracují na kompletním sjednocení. Dle dostupných informací se bude nová nadstavba jmenovat H₂O OS. Název možná bude zobrazován jako H₂OOS, případně H2OOS.

FKGs7CqUcAEbNDl 800x800x FKGs26DVkAYVgl5 800x800x

Zdroj: Mukul Sharma (se souhlasem)

Je evidentní, že jde o spojení Hydrogen a Oxygen názvů. Z původního vodíku a kyslíku zde budeme mít vodu. Zatím ale není jasné, kdy dojde k velkému kroku a nabídnutí jedné nadstavby. Možná se dočkáme ke konci tohoto roku. Je ale otázkou, jestli se dočkáme nějakého významného vylepšení než jen hrátek s názvem, logem a marketingem.

Zdroje: gizmochina.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim