reklama

Google opět čelí žalobě kvůli monopolu, tentokrát zde hraje roli i Apple

Google opět čelí žalobě kvůli monopolu, tentokrát zde hraje roli i Apple
2022-01-10T13:35:21+02:00
• 10. 1. 2022

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

Je velmi dobře známým faktem, že Google společnosti Apple každoročně platí miliardy dolarů za to, aby jeho vyhledávač sloužil pro vyhledávání v Safari. Tento krok je ze strany Googlu poměrně pochopitelný, jelikož zařízení Applu celosvětově využívají stovky milionů uživatelů, Google by tak mohl přijít o obrovské množství uživatelů a příjmů z reklam. Právě reklamy jsou totiž to, co tvoří hlavní příjmy Googlu. Jak ale ukazuje nová žaloba, tato „spolupráce“ obou gigantů jde mnohem hlouběji, než se na první pohled zdá.

Google a Apple čelí žalobě

Ačkoliv veřejná dohoda mezi oběma společnosti ohledně Googlu v Safari může pro někoho působit přinejmenším nemorálně, nejedná se o antimonopolní aktivity. Nyní ale na veřejnost unikly zprávy o tom, že Google Applu platí mnohem více, než veřejně uvádí. Google má Applu platit za to, aby se nepustil do vývoje vlastního vyhledávače, aby tak zabránil vzniku nové konkurence. Vzhledem k velikosti a možnostem Applu je totiž více než pravděpodobné, že by přinejmenším uživatelé iPhonů a Maců přešli právě na řešení Applu.

applegoogle 800x450x

Zdroj: Macumors

Ve zkratce tedy Google platí Applu za to, aby mu nekonkuroval. Podrobnosti žaloby nejsou prozatím známy, zdá se ale, že se jedná o žalobu hromadnou. Cílem kauzy je tak zamezit pokračování této spolupráce, aby nadále nedocházelo k antimonopolnímu jednání.

Zdroje: ubergizmo.com, macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat