reklama

Google Keep má problém se Samsung OneUI 4.0

Google Keep má problém se Samsung OneUI 4.0
2022-01-19T06:30:59+01:00
• 19. 1. 2022

Zdroj: Samsung

Když Google vydá nejnovější verzi systému Android, tak samozřejmě aktualizace prvně zamíří na jeho smartphony Pixel a následně poměrně rychle se dostane na mobily, které nepoužívají nadstavbu. Výrobci ale stále dělají modifikace systému, upravují funkce a přidávají své vlastní. Zřejmě se tato modifikace trochu nevydařila u nadstavby OneUI 4.0 od Samsungu, jelikož aplikace Google Keep je trochu nestabilní.

Android 12 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Kdo dřív?

Někdy modifikace výrobce jsou poměrně razantní, na což mnohdy musí reagovat samotní vývojáři a řešit problémy spojené s konkrétní verzí systému od daného výrobce. To se zřejmě děje v případě OneUI 4.0 od Samsungu, který je založen na Androidu 12. Konkrétně aplikace Google Keep se chová nestandardně, a to ještě jen na některých smartphonech.

Zatím se podařilo zjistit, že mobily ze sérií Galaxy S21, S20 a Note 20 s OneUI 4.0 mají nějaký problém v softwaru, který způsobuje nestandardní chování číslovaného seznamu v aplikaci Google Keep. Konkrétně dochází k multiplikaci čísel při interakci s tímto automatickým seznamem. Ukázku můžete vidět na obrázku níže.

google keep numbered list 1 533x700x

Se souhlasem Tim O z Google Forums

Je jasné, že po chvíli práce může být seznam prakticky nepoužitelný, i pro budoucí editaci. Odhadujeme, že by Google mohl vydat opravu poměrně brzy, ale je evidentní, že nějaká modifikace u OneUI 4.0 způsobuje tento problém. Možná se dočkáme i vydání opravy systému pro konkrétní smartphony od Samsungu.

Zdroje: sammobile.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim