reklama

Apple zaplatil minimálně 60 mld. dolarů vývojářům za rok 2021

Apple zaplatil minimálně 60 mld. dolarů vývojářům za rok 2021
2022-01-17T06:30:45+01:00
• 17. 1. 2022

Zdroj: PhoneArena

I přesto, že se americký gigant musel vypořádat s antimonopolními žalobami a přísnějšími regulacemi na některých trzích, může si Apple odškrtnout další rekord v rámci platformy App Store. Společnost už vyplatila více než 260 mld. dolarů vývojářům aplikací od spuštění App Storu, tj. od roku 2008. V loňském roce Apple zaplatil vývojářům minimálně 60 mld. dolarů. 

Apple a jeho další rekord

Pro srovnání nemusíme chodit daleko, Apple do konce roku 2019 zaplatil vývojářům 155 mld. dolarů (2008-2019). O rok dříve se číslo pohybovalo kolem 120 mld. dolarů. Čteme-li mezi řádky, znamená to, že výplaty vývojářům vyskočily od roku 2018 do roku 2019 o 35 mld. dolarů a poté od roku 2019 do roku 2020 o dalších 45 mld. dolarů. 

Apple

Zdroj: CNBC

V posledních letech Apple upravil svou strukturu provizí tak, aby snížil vlastní provize, naopak příjmy vývojářů byly navýšeny – v důsledku zvýšené regulační kontroly obchodních praktik App Store, antimonopolních stížností a soudních sporů – včetně probíhajícího případu s Epic Games, proti kterému je nyní odvolání. Pravděpodobně úprava struktury mohla výrazně napomoci k těmto číslům, tj. vývojáři dostávají více procent. 

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat