reklama

Youtube začal v Česku odměňovat tvůrce krátkých videí

Youtube začal v Česku odměňovat tvůrce krátkých videí
2021-12-16T08:00:55+01:00
• 16. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud vytváříte krátká videa na video platformě Youtube, pak vás jistě potěší informace, že Youtube od začátku prosince zpřístupnil tvůrcům monetizaci jejich tvorby. Společnost Google rozšířila Youtube fond do dalších zemí světa, mezi které nově patří i Česká republika.

Odměny pro tvůrce na Youtube Shorts nyní i v Česku

Společnost chce podporovat tvorbu originálního obsahu, který již dnes představuje více než 15 miliard zhlédnutí denně. Youtube se do konce roku 2022 chystá rozdělit mezi tvůrce částku ve výši 100 milionů dolarů. V Česku byla krátká videa Shorts spuštěna letos v červenci a tuzemští diváci skrze Shorts mohli například sledovat, jak vznikl nový videoklip hudební skupiny Mirai. Své nové album prostřednictvím Short propagoval i populární zpěvák Ed Sheeran.

Mirai Shorts 828x1628x

Zdroj: Youtube

Fond Youtube Shorts se rozšířil do dalších zemí, mezi které patří i Česká republika. Společnost oznámila letos v květnu, že fond obsahující finanční prostředky ve výši 100 milionu dolarů, rozdělí mezi tvůrce do konce roku 2021 a během roku 2022. Fond je již nyní dostupný v mnoha zemích světa. Přihlásit se do něj může kdokoliv, kdo splní podmínky, které mimo jiné zahrnují i dodržování zásad komunity Youtube.

Platforma Youtube Shorts zaznamenává celosvětově 15 miliard zhlédnutí denně. V České republice Shorts využívají například známí umělci. Populární hudební skupina Mirai zde představila svůj nový videoklip Maneki Neko. Známý rapper Dorian pro změnu skrze Shorts představil svůj nový „merch“ pro rok 2022. Shorts pro svou propagaci využil i veleúspěšný zpěvák Ed Sheeran.

Dorian Shorts 330x658x

Zdroj: Youtube

Díky fondu Shorts budou mít umělci možnost na svém vlastním originálním obsahu vydělat mezi 100 až 10 000 dolary měsíčně. K tomu si navíc mohou připočítat bonusy, jejichž výše závisí na celkovém výkonu kanálu a také zemi původu diváků. Youtube v posledních třech letech vyplatil tvůrcům a umělcům více než 30 miliard dolarů.

Zdroj: Tisková zpráva   

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat