reklama

Samsung slučuje divize pro mobilní telefony a spotřební elektroniku, mění se i management

Samsung slučuje divize pro mobilní telefony a spotřební elektroniku, mění se i management
2021-12-08T18:00:13+02:00
• 8. 12. 2021

Zdroj: Samsung

Jihokorejská společnost Samsung oznámila, že slučuje divize pro mobilní telefony a spotřební elektroniku, aby posílila svou obchodní konkurence schopnost. Novou divizi SET, která sloučením vznikla povede Jong-Hee Han, který se stal místopředsedou a  Co-CEO společnosti Samsung Electronics.

Samsung ve znamení změn

Právě Jong-Hee Han sehrál klíčovou roli v udržení společnosti Samsung v pozici lídra v oblasti trhu s chytrými televizemi. Společnost je lídrem v této oblasti již více než deset let. Nyní se od Hana, jako generálního ředitele společnosti Samsung Electronics, očekává, že posílí synergii mezi podniky v rámci divize SET. Do jeho oblasti působnosti bude také spadat řízení obchodu s displeji. Samsung si i navzdory rostoucí konkurenci udržel ve 3. čtvrtletí roku 2021 slušný růst tržeb, a to především silné poptávce po skládacích telefonech řady Galaxy Fold.

1200 675 Samsung Galaxy Z Flip3 1 1200x675x

Zdroj: Samsung

Kyehyun Kyung, který doposud působil jako generální ředitel společnosti Samsung Electro-Mechanics byl jmenován spoluvýkonným ředitelem pro divizi zařízení DS řešení, která obsahuje oblast polovodičů a součástek. Právě Kyung je odborníkem pro design polovodičů a v minulosti vedl týmy pro vývoj flash technologií a návrhářských týmů pro DRAM. Nyní se od něj očekává, že pomůže udržet vedoucí postavení společnosti v oblasti polovodičů a také bude mít na starosti vedení inovací v oblasti komponent.

Divize pro vývoj a výrobu polovodičů představuje již několik let pro společnost Samsung jeden z největších příjmů. Aby si Samsung udržel postavení na trhu s polovodiči, staví v současné době továrnu na výrobu čipů v hodnotě 17 miliard dolarů v americkém Texasu.

Zdroj: androidcentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat