reklama

Nový patent podaný Applem odhaluje možnost zobrazení soukromého obsahu na iPhonu pouze přes speciální brýle

Nový patent podaný Applem odhaluje možnost zobrazení soukromého obsahu na iPhonu pouze přes speciální brýle
2021-11-13T22:32:03+02:00
• 14. 11. 2021

Zdroj: AppleInsider (se souhlasem)

Společnost Apple podala u amerického patentového úřadu patent, který odhaluje novou plánovanou funkci. Ta by měla umožnit zobrazení chráněných údajů v zařízení pouze skrze speciální brýle.

Apple možná plánuje nový způsob přístupu k soukromému obsahu na svých zařízeních

Patentová přihláška se týká systému, který by zobrazoval grafický výstup na zařízení pouze pomocí speciálních brýlí nebo náhlavní soupravy prostřednictvím technologie Face ID. Patentová přihláška obsahuje právě jeden patent, který nese označení Privacy Eyeweare. Společnost Apple údajně na takové náhlavní soupravě pracuje. Obsah, který by byl určen pro zobrazení přes speciální brýle by tak byl skrytý zraku ostatních. Novinka by měla poskytnout zvýšenou ochranu osobních údajů.

Apple Face ID privacy glasses patent 1920x1080x

Zdroj: 9to5mac

Obsah zobrazený na displeji by měl být pravděpodobně rozmazaný nebo jinak nečitelný a měl by být přístupný pouze majiteli zařízení, který jej bude schopen pomocí speciálního zařízení přečíst. Kromě této novinky patentová přihláška poodhaluje i novinky v technologii Face ID, která by měla nově podporovat profily. Ty by měly být pravděpodobně určitým krokem vpřed v používání Face ID na zařízeních Mac. Zároveň by Face ID mohlo umět rozeznávat drobné nuance obličeje, jako je účes, vousy nebo nošení brýlí, a to jak dioptrických, tak i slunečních. V tuto chvíli není jasné, zdali novinky obsažené v patentové přihlášce Apple někdy v budoucnu použije.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat