OneUI 4.0 beta přináší virtuální rozšíření RAM nebo nová Material You témata

OneUI 4.0 beta přináší virtuální rozšíření RAM nebo nová Material You témata
2021-10-09T16:30:19+02:00
• 9. 10. 2021

Zdroj: GSM Arena

1

Před několika málo dny Google vypustil finální verzi Androidu 12 do AOSP, což znamená, že je je dostupná pro vývojáře společností. Stejně jako ostatní výrobci smartphonů upravují Android pro své nadstavby, nezahálí ani Samsung. Tento korejský technologický gigant nyní vypouští další beta verzi OneUI 4.0, které přináší několik zásadních oprav a vylepšení.

Finální Android 12 míří do AOSP, brzy začnou aktualizace

OneUI 4.0

Beta verze OneUI 4.0 s označením ZUJ1 je dostupná pro majitele Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra, kteří se registrovali do programu beta testování, jenž byl zpřístupněn v Číně, Německu, Indii, Polsku, Jižní Koreji, USA a Spojeném království. Jednou ze zásadních novinek je funkce RAM Plus, která funguje obdobně, jako například na smartphonech vivo. Smartphone tak dokáže část úložiště a využít jej jako rozšíření paměti RAM, v tomto případě až o 4 GB. Funkce je prozatím dostupná pouze pro výše zmíněná zařízení, v budoucnu by se ale měla rozšířit také na ostatní modely.

gsmarena 001 476x1024x

Zdroj: GSM Arena

Mezi další novinky patří například také nový způsob vytváření témat systému, ten se nově bude umět přizpůsobit nastavené tapetě. Drobného vylepšení doznaly také videohovory s vylepšeným režimem mikrofonu, který zvýrazňuje hlas oproti hlučnému pozadí, nebo také klávesnice Samsung. Oprava související se zabezpečením pak řeší problém, který nastával při zavírání Zabezpečené složky, ostatní vylepšení prozatím v seznamu změn nejsou uvedena.

gsmarena 002 180x400x gsmarena 003 180x400x gsmarena 004 180x400x

Zdroj: GSM Arena

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Vysvětlete mi někdo, proč tuhle funkci rozšíření RAM přidává Samsung a ne jen on na svoje vlajkové lodě s množstvím RAM, které jsou nadstandardní nad rámec běžného mobilu střední třídy.
S telefony 4 g RAM a méně, už to smysl dává. To tomu Androidu opravdu nestačí ani 6 G RAM.., které je dnes standardem ve střední třídě…? Myslel jsem že mě 6 g RAM bude stačit na 3 roky v pohodě….?

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat