OPPO a Kodak chystají společný smartphone, vycházet bude z Kodaku 35

OPPO a Kodak chystají společný smartphone, vycházet bude z Kodaku 35
2021-09-12T13:30:37+02:00
• 12. 9. 2021

Oppo Reno5 Z; Zdroj: Dotekomanie

Zdá se, že spolupráce mezi výrobci Android telefonů a výrobci kvalitních fotoaparátů se stává čím dál častějším jevem. Poprvé se tak stalo v roce 2007, kdy Nokia spolupracovala s německou společností Carl Zeiss a vytvořila skvělý fotoaparát v telefonu Nokia N95. Dále za zmínku stojí Huawei/Leica a OnePlus/Hasselblad. Poslední zprávy naznačují, že se chystá tento trend zachytit další výrobce telefonů – OPPO. 

OPPO a Kodak za jedno

Konkrétně OPPO má spolupracovat s Kodakem na uvedení nového zařízení s duálními 50Mpx fotoaparáty. Pro OPPO půjde o vlajkový smartphone, který nabídne dva senzory Sony IMX766. Hlavní dominancí ale bude klasický design, ze kterého bude zařízení vycházet. OPPO a Kodak se hodlají údajně inspirovat u modelu Kodak 35. Cílem je dostat do telefonu hlavní 50Mpx fotoaparát s clonou 1/1 a 50Mpx ultraširoký snímač. Kromě toho má být součástí telefonu 2x 13Mpx teleobjektiv a 3Mpx mikroskopická kamera. 

OPPO

Zdroj: Pocketnow

Nutno ale podotknout, že tato spolupráce nemusí naznačovat příchod perfektních fotoaparátů. Musíme si uvědomit, že některým společnostem se podařilo zajistit vynikající výkon fotoaparátu, zatímco jiné byly zklamáním. Úspěšné kousky vnímáme Nokia + Zeiss nebo Huawei + Leica. Pak tu máme nejnovější řadu OnePlus 9 s kamerami Hasselblad, které mají do dokonalosti opravdu daleko. To ale neznamená, že OPPO a Kodak musí nutně selhat. Je ale třeba se na tuto spolupráci dívat s dostupem a nemít příliš velká očekávání.

Zdroj: pocketnow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat