reklama

Youtube testuje automatické překlady pro komentáře

Youtube testuje automatické překlady pro komentáře
2021-08-17T15:00:59+02:00
• 17. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google služba pro překlad se vylepšuje každý rok a stává se poměrně univerzálním pomocníkem pro komunikaci. Společnost si začíná více pohrávat s touto službou u svých dalších služeb. Například nedávno jsme vás informovali, že se testuje překlad názvů videí na platformě Youtube. Nyní zde máme experiment pro komentáře.

Youtube si pohrává s překladem názvů videí

Komentáře v jednom jazyku

Novinka funguje přesně tak, jak byste čekali. V rámci celé služby budete mít komentáře přeloženy do vašeho jazyka, přičemž u každého budete mít možnost zobrazit původní znění. Podobnou funkci asi znáte z Facebooku nebo jiných služeb. Současná implementace testované funkce je ale poněkud nešťstatná.

Jakmile aktivujete automatický překlad, tak je dostupný u vašeho účtu všude bez jakéhokoliv rozdílu. Možná by bylo vhodnější, kdyby k překladu došlo až ve chvíli, kdy to potřebujete. Vzhledem k tomu, že se jedná o experiment, tak výsledná podoba může vypadat jinak.

translate comments 2x 790x486x

Zdroj: Youtube

Jestli byste chtěli vyzkoušet tuto službu a začít si číst komentáře u Youtube videí, tak musíte mít předplatné Youtube Premium. Funkce je totiž dostupná jen pro tuto část uživatelů. K aktivaci musíte navštívit sekci experimentálních funkcí, která je dostupná jen v běžné webové verzi. Funkce ale taková funguje pouze u aplikací pro Android a iOS. K dispozici je navíc jen do 9. září. Pak asi dojde k znepřístupnění a budeme si muset počkat, jestli se dostane do běžné verze služby Youtube.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat