Apple meziročně navýšil výdaje na cloudové služby o 50 %

Apple meziročně navýšil výdaje na cloudové služby o 50 %
2021-07-17T15:00:23+02:00
• 17. 7. 2021

Zdroj: 9to5Mac

Vzhledem k tomu, že se Apple čím dál více soustředí na cloudové služby a stále více uživatelů používá iCloud pro ukládání fotografií a souborů, nároky na infrastrukturu společnosti stále rostou. Apple sice spravuje mnoho svých vlastních datových center, logicky ale musí spoléhat také na cloudové společnosti třetích stran. 

Apple se stále více spoléhá na Google

Poslední zprávy uvádí, že výdaje Applu na služby Google Cloud se meziročně zvýšily o 50 % a v letošním roce by měl utratit přibližně 300 mil. dolarů za správu více než 8 exabajtů celkových dat. Jablečný technologický gigant je tak pravděpodobně největším klientem Googlu, následuje ByteDance (mateřská firma TikToku). Jen pro porovnání, Apple drží 8 exabajtů, zatímco ByteDance 500 petabajtů, což je 16x méně. 

Apple

Zdroj: 9to5Mac

Apple drží takovou velikost, že mu Google dal kódové označení „Bigfoot“. Samozřejmě jsou všechna osobní uživatelská data uložená na serverech Google šifrována pomocí klíčů vlastněných výhradně společností Apple, takže bezpečnost dat uživatele se opravdu neliší od toho, kdyby byla uložena na serverech Applu. 

Určitě si kladete otázku, proč nepoužívá vlastní servery. Apple v oblasti cloudu roste tak rychle, že není schopen časově stíhat vybudovat vlastní infrastrukturu, a proto se více spoléhá na Google. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat