reklama

Google Meet přidává filtry a zábavné masky pro osobní hovory skrze Gmail

Google Meet přidává filtry a zábavné masky pro osobní hovory skrze Gmail
2021-07-17T13:30:39+01:00
• 17. 7. 2021

Zdroj: arstechnica.com

Již od minulého roku jsme byli prakticky ze dne na den nuceni přejít z osobních konverzací na ty virtuální, čehož si je vědom také Google, proto nemalé prostředky vkládá do vývoje platformy pro videohovory a konference, Google Meet. Google jde se svou platformou Meet zejména pak proti Zoomu a MS Teams, přičemž novinkou je právě podpora zábavných efektů, jako jsou filtry a masky.

Začátek konce Google Duo?

Příjemnou zprávou je, že podpora filtrů přibyla nejen pro aplikaci pro Android, ale také i pro iOS. Zobrazení filtrů přitom není nijak složité, stačí pouze rozbalit nabídku ukrývající se pod ikonkou jiskry, podobně jako u Messengeru či Instagramu. V nabídce nově naleznete kromě filtrů obličeje také možnost rozostření pozadí, případně zde nechybí také možnost vlastního obrázku.

google duo effects 1 1000x559x google duo effects 2 1000x559x google duo effects 3 1000x559x

Zdroj: 9To5Google

Google Meet přidává styly, jako jsou například černobílý obraz, odlesky objektivu a také filtry, které vás obličej mohou proměnit v kočku psa, fialového slona a spoustu dalších zvířat a postav. Výběr daného filtru pak probíhá obdobně jako u konkurenčních služeb, stačí tedy jen posouvat jednotlivé filtry do stran, dokud nebudete spokojeni.

Nově přidané filtry a efekty velmi nápadně připomínají efekty z aplikace Google Duo, mnoho z nich je dokonce zcela stejných. Loni v srpnu totiž Google oznámil ukončení platformy Duo, nově přidané filtry pro Meet tak mohou znamenat bližší datum ukončení Dua. Efekty a filtry jsou již nyní dostupné pro aplikaci Gmail pro Android i iOS, o webovém prostředí Gmailu se však Google prozatím nezmínil.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat