reklama

Google Meet přidává filtry a zábavné masky pro osobní hovory skrze Gmail

Google Meet přidává filtry a zábavné masky pro osobní hovory skrze Gmail
2021-07-17T13:30:39+01:00
• 17. 7. 2021

Zdroj: arstechnica.com

Již od minulého roku jsme byli prakticky ze dne na den nuceni přejít z osobních konverzací na ty virtuální, čehož si je vědom také Google, proto nemalé prostředky vkládá do vývoje platformy pro videohovory a konference, Google Meet. Google jde se svou platformou Meet zejména pak proti Zoomu a MS Teams, přičemž novinkou je právě podpora zábavných efektů, jako jsou filtry a masky.

Začátek konce Google Duo?

Příjemnou zprávou je, že podpora filtrů přibyla nejen pro aplikaci pro Android, ale také i pro iOS. Zobrazení filtrů přitom není nijak složité, stačí pouze rozbalit nabídku ukrývající se pod ikonkou jiskry, podobně jako u Messengeru či Instagramu. V nabídce nově naleznete kromě filtrů obličeje také možnost rozostření pozadí, případně zde nechybí také možnost vlastního obrázku.

google duo effects 1 1000x559x google duo effects 2 1000x559x google duo effects 3 1000x559x

Zdroj: 9To5Google

Google Meet přidává styly, jako jsou například černobílý obraz, odlesky objektivu a také filtry, které vás obličej mohou proměnit v kočku psa, fialového slona a spoustu dalších zvířat a postav. Výběr daného filtru pak probíhá obdobně jako u konkurenčních služeb, stačí tedy jen posouvat jednotlivé filtry do stran, dokud nebudete spokojeni.

Nově přidané filtry a efekty velmi nápadně připomínají efekty z aplikace Google Duo, mnoho z nich je dokonce zcela stejných. Loni v srpnu totiž Google oznámil ukončení platformy Duo, nově přidané filtry pro Meet tak mohou znamenat bližší datum ukončení Dua. Efekty a filtry jsou již nyní dostupné pro aplikaci Gmail pro Android i iOS, o webovém prostředí Gmailu se však Google prozatím nezmínil.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim