reklama

Celosvětové prodeje smartphonů dosáhnou dramatického zlepšení

Celosvětové prodeje smartphonů dosáhnou dramatického zlepšení
2021-06-12T08:00:19+01:00
• 12. 6. 2021

Zdroj: Gizmochina

Očekává se, že světový trh se smartphony v tomto roce zaznamená nejsilnější prodejní nárůst od roku 2015. Vyplývá to ze zprávy analytické společnosti IDC. Podle ní se předpokládá, že v tomto roce dosáhnou prodeje na 1,38 mld. kusů, což by představovalo nárůst o 7,7 % oproti 2020. 

Smartphony se letos budou prodávat jako jablka

Pozitivní trend bude pokračovat i do příštího roku s očekávaným meziročním růstem o 3,8 %. Předpokládané dodávky pro toto období jsou údajně celkem 1,43 mld. kusů. Velký vliv na tom budou mít rozrůstající se 5G sítě a větší nabídka 5G telefonů. Naopak silná poptávka bude i po 4G chytrých telefonech v nižší a střední třídě. 

Smartphony

Zdroj: Gizmochina

„Rok 2021 bude představovat největší meziroční růst, který trh od roku 2015 zaznamenal. Posun k 5G napříč všemi cenovými kategoriemi se stále zrychluje. Posun k 5G také přinese špičkové technologie pro smartphony.“

Podle zprávy IDC smartphony zaznamenávají velkou konkurenci v oblasti spotřebitelských výdajů z přilehlých trhů, jako jsou počítače, tablety, televizory a chytré domácí spotřebiče. Mobilní trh se během letošního čtvrtletí vrátil k růstu a od té doby bude k vidění pouze nárůst. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim