reklama

Spotify brzy spustí HiFi kvalitu streamu

Spotify brzy spustí HiFi kvalitu streamu
2021-05-21T23:04:50+01:00
• 22. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

Tidal poprvé zaujal trh svými funkcemi, kterými se snažil od konkurence odlišit. Streamovací služba tlačila důraz hlavně na kvalitu přenosu zvuku, ale tomu v podstatě nikdo nevěnoval velkou pozornost – s výjimkou audiofilů. Nyní to vypadá, že právě Tidal byl takovým průkopníkem vysoké kvality zvuku. 

Apple Music získá bezztrátový zvuk a jednu novinku navíc

Spotify chystá vysokou kvalitu zvuku

Důvodem je, že krátce poté, co společnost Apple oznámila novou bezztrátovou možnost streamování, se do akce pustilo i Spotify. Vůbec nejpopulárnější služba by se HiFi kvality měla dočkat v následujících týdnech. 

Spotify

Zdroj: Dotekomanie.cz

Poprvé své plány o implementaci HiFi kvality Spotify informovalo v únoru letošního roku. Zdá se ale, že Apple Music vypálilo svému konkurentovi lehce rybník, protože funkci představilo rychleji. S největší pravděpodobností je ale spuštění HiFi kvality na platformě Spotify otázkou času. Na internetu se objevil snímek obrazovky, který odhalil novou ikonu znázorňující vysokou kvalitu. Zda se ale bude jednat o bezplatnou aktualizaci či si uživatelé budou muset za vyšší kvalitu ještě připlatit není jasné. V případě Apple Music šlo jen o aktualizaci. 

Doposud bylo Spotify kvalitnější než právě Apple Music. Při nejvyšším možném nastavení by Spotify streamoval až 320 kB /, což je o poznání méně ve srovnání s 256 kB / Apple Music.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Patrik Bláha

22. 5. 2021, 19:50

Pane Králi,
to, že neslyšíte rozdíl je tím, že máte komerční zařízení s mizernou rozlišovací schopností, stačí si pořídit sluchátka za 2000 Kč a výše a je to slyšet i na normálním telefonu. A to nemluvím o audiofilnich záležitostech. Ale v podstatě máte pravdu pro běžný konzum dosavadní kvalita Spotify a Apple music bohatě stačí.
Patrik Bláha

Jiří Král

22. 5. 2021, 17:04
Android aplikace

S kvalitou těchto streamovacích služeb jsem nikdy neměl problém a nechápu lidi co potřebují více jak 256 kbps. Samozřejmě záleží také na formátu, jelikož některé jsou efektivnější. Samotný Youtube streamuje většinou opus 160 kbps a já osobně jsem ještě neslyšel si někoho stěžovat.

Jiří Král

22. 5. 2021, 17:00
Android aplikace

Myslím že máte v poslední větě logickou chybu. A nebo je chyba ve mě?

(až 320 kB /, což je o poznání méně ve srovnání s 256 kB).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim