reklama

Apple Music získá bezztrátový zvuk a jednu novinku navíc

Apple Music získá bezztrátový zvuk a jednu novinku navíc
2021-05-18T08:34:27+01:00
• 17. 5. 2021

Zdroj: Apple

1

V poslední době se objevilo několik spekulací kolem novinek u služby Apple Music. Dnes jsme se dočkali oficiálního představení, přičemž zde máme rovnou dvě potěšující zprávy v jednom.

Bezztrátový zvuk

První novinkou je zpřístupnění kompletně celého obsahu služby Apple Music v kvalitě bez ztráty kvality. Konkrétně to znamená, že v nejvyšší konfiguraci se nabídne posluchačům 24bit 192kHz zvuk. To ale budou muset nastavit v systému, v záložce Hudba a pak kvalita zvuku. Budou k dispozici i nižší verze.

Apple využívá konkrétně ALAC (Apple Lossless Audio Codec) a nabídne se u 75 milionů skladeb. Jak je vidět na obrázku níže, dostupnost bude ukazovat ikona u dané skladby. Další novinkou je Spatial Audio s podporou Dolby Atmos. Zde ale nebude taková rozšířenost a navíc budete muset mít konkrétní sluchátka.

Apple iphone12 jbalvin apple music screen 051021 inlinejpglarge 653x830x

Zdroj: Apple

Spatial Audio je forma prostorového zvuku. Pro poslech budete potřebovat sluchátka AirPods, AirPods Pro, AirPods Max nebo Beats s čipy H1 nebo W1. Zde ale bude nabídka podstatně omezenější. K dispozici má být několik tisíců skladeb.

Všechny tyto novinkou nebudou stát nic navíc a přijdou k uživatelům v červnu. Zřejmě společně s aktualizací na iOS 14.6.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

18. 5. 2021, 15:01

Dokud se iphone nenaučí Apt-X, tak nezájem.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim