Apple odstranil přes 200 000 aplikací, porušovaly pravidla pro ochranu uživatelů

Apple odstranil přes 200 000 aplikací, porušovaly pravidla pro ochranu uživatelů
2021-05-13T09:30:29+02:00
• 13. 5. 2021

Zdroj: Wireless Wizard

Před několika týdny vydala společnost Google několik zpráv o tom, jak zastavila nekalou aktivitu v obchodě s aplikacemi Google Play (v roce 2020). Nejpozoruhodnějším krokem je odstranění více než 100 000 vývojářských účtů. Apple nyní přišel s podobnou zprávou týkající se vlastního procesu kontroly pro App Store. 

Apple se zbavil tisíce aplikací a vývojářských účtů

Apple poznamenal, že sofistikovanost a rozsah kybernetických bezpečnostních hrozeb v aplikacích se každým dnem zvyšuje, a proto má zavedeny přísné kontroly, jejichž cílem je omezit škodlivé aplikace v App Store. Naprosto zásadní součástí tohoto procesu je tým App Review, který dle pokynů a pravidel App Store odmítá či schvaluje obsah od vývojářů. Nutno podotknout, že App Review tým se vlastně ani nezastaví, neboť Apple neustále pokyny a pravidla upravuje s ohledem na neustále se vyvíjející prostředí hrozeb. 

App Review v roce 2020 pomohl vývojářům přidat 180 000 aplikací, zatímco více než jeden milion nových aplikací a jeden milion aktualizací bylo zamítnuto. 48 000 z těchto aplikací bylo zamítnuto, protože obsahovaly nedokumentované funkce, zatímco 150 000 bylo zamítnuto, protože byly považovány za napodobeniny nebo obsahovaly funkce, které podváděly uživatele při nákupu.

Apple

Zdroj: Apple

Z App Storu (kategorie aplikace) bylo odebráno 95 000 aplikací, které využívaly taktiku návnad a přepínačů. 215 000 aplikací pak bylo zamítnuto, protože porušily soukromí uživatelů nesprávným zpracováním údajů o spotřebitelích nebo požadováním více oprávnění, než ve skutečnosti bylo požadováno. 

Další základní součástí App Storu je systém hodnocení a recenzí. Na něm je závislá spousta uživatelů, systém jim totiž pomáhá při rozhodování o tom, které aplikace stáhnou nebo zakoupí. V roce 2020 společnost, pomocí kombinace umělé inteligence a lidí, prozkoumala více než miliardu hodnocení a recenzí, což vedlo k odstranění téměř 250 milionů z nich, a to kvůli nesplnění standardů Applu. Pokud jde o podvody s účty, Apple v roce 2020 vypověděl smlouvy 470 000 vývojářů a odmítl dalších 205 000 nových registrací kvůli podezření z podvodných aktivit. V průměru Apple detekuje a ukončí podvodné účty vývojářů do jednoho měsíce po registraci.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat