Qualcomm připravuje konkurenta pro Nintendo Switch

Qualcomm připravuje konkurenta pro Nintendo Switch
2021-03-27T18:00:26+02:00
• 27. 3. 2021

Zdroj: Nintendo

1

Hraní her není již dávno jen doménou speciálních konzolí pro televize nebo počítačů. V dnešní době se již běžně objevují herní mobilní telefony s příslušenstvím, jako je například ROG Phone 5, Red Magic 6 atd. Kromě toho se hraní přesunuje do cloudového prostoru, kde již nepotřebujete výkonný hardware. Zde můžeme zmínit například Google Stadia (zkušenost). Jak se ale ukazuje, Qualcomm pracuje na herní konzoli s displejem.

Čas na herní konzoli s Androidem?

V tuto chvíli víme jen kusé informace, přičemž zmínky jsou i ve zdrojových kódech. Spekulace navíc poukazují, že novinka od Qualcommu by měla nabídnout podobný design a konstrukci jako Nintendo Switch, tedy i s oddělitelnými herními ovladači.

img03 688x503x

Zdroj: Nintendo

Z informací vychází, že by herní konzole měla mít 6,65palcový Full HD+ displej a baterie by měla mít kapacitu 6000 mAh. Dle kódových označení bude konzole vybavena Snapdragonem 888, přičemž bude obsaženo i aktivní chlazení, tedy s větrákem. Dá se tedy předpokládat, že procesor bude přetaktovaný a nabídne se vyšší výkon. Že nejde jen o další mobilní telefon poukazuje fakt, že zařízení nemá zadní kamery.

Qualcomm má na svém kontě mnoho zařízení, ale nikdy se nedostala do prodeje. Důvod je jednoduchý. Zpravidla dojde na vytvoření referenčního zařízení pro výrobce, aby měli rovnou k dispozici základ, na kterém mohou pracovat. To samé se očekává u herní konzole. Je tedy otázkou, jestli se nějaká firma ujme referenčního zařízení a začne s výrobou nové herní konzole, která zřejmě bude mít systém Android.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Rippl

29. 3. 2021, 9:39

Čas na herní konzoli a androidem? To opravdu bude trhat prodejní rekordy když je dost výkonných telefonů( herních ) a přitom bych spočítal kvalitních her na ně na prstech jedné ruky

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat