reklama

iPad Air získá OLED, miniLED bude exkluzivní pro iPad Pro

iPad Air získá OLED, miniLED bude exkluzivní pro iPad Pro
2021-03-20T16:30:42+02:00
• 20. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

S miniLED tématem se v posledních hodinách roztrhl doslova pytel. Nejprve jsme vás informovali o tom, že se technologie objeví nejprve v iPadu Pro a poté také v MacBooku Air. Otázkou tedy je, co můžeme očekávat od iPadu Air. 

iPad Air s OLED už za rok

Patrně nejvýraznějším rozdílem mezi současnými modely iPad Air a iPad Pro byl OLED panel. Konkrétně varianta Air nabízela pouze LCD technologii, zatímco Pro rovnou OLED. Jelikož model Pro přijme už letos nový mini-LED, dávalo by smysl, kdyby se OLED technologie dostala do řady Air. A tuto informaci dokonce potvrzuje také analytik Ming-Chi Kuo. 

iPad Air

Zdroj: MacRumors

Podle jeho slov bude mini-LED exkluzivně pouze pro iPad Pro. Pokud tedy dojde na jeho slova, v průběhu příštího roku přijme řada Air OLED technologii. Apple bude vnímat klasický iPad a iPad Air jako nižší a střední tabletovou třídu. Vzhledem k tomu, že OLED používaný v iPadu je rigidního typu a má výrazně nižší PPI než iPhone, jeho výroba je mnohem efektivnější a cena se pohybuje kolem ceně LCD, které se používá v současnosti u iPadu Air. 

Je až s podivem, že Apple stále používá OLED pouze u chytrých hodinek a iPhonu, zatímco většina iPadů a mnohonásobně dražší Macy „frčí“ na starší technologii LCD. Přitom OLED nabízí vyšší jas, věrohodnou černou a širší pozorovací úhly. Problém je ale u výroby, protože cena několikanásobně převyšuje LCD. V příštím roce by ale mohlo být vše jinak a i dnešní modely s LCD by měly přejít na mini-LED, které je lepší než OLED.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

20. 3. 2021, 17:27

MiniLED je lepší než Oled? 😂 Když je to LCD IPS panel?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim