reklama

Google má novou aplikaci Stack, zatím jako experiment

Google má novou aplikaci Stack, zatím jako experiment
2021-03-31T19:30:24+02:00
• 31. 3. 2021

Zdroj: Google

3

Google se snaží vylepšovat a doplňovat funkce do svých služeb a aplikací. Svým vývojem si prošla služba Google Drive, respektive Google Disk. Například umí „skenovat“ dokumenty a ukládat je do cloudu. Zde Google například využívá pokročilé algoritmy, díky kterým lze z fotky udělat poměrně jednoduše upravený PDF dokument. Nyní zde ale máme novinku Stack, která dělá v podstatě to samé, ale trochu jinak.

Stack

V první řadě je nutné říci, že aplikace Stack spadá pod divizi Area 120, což je inkubátor nejrůznějších aplikací a služeb. Dá se říci, že zde jde hlavně o testování a zkoušení. Pokud aplikace uspěje, dostane se přímo pod křídla Googlu, případně se její funkce dostanou do existující služby.

Stack slouží pro skenování dokumentů prostřednictvím foťáku, případně jde importovat fotografie. Výsledek uloží do PDF. Zatím by se jednalo o kopii funkcionality z Google Disku, ale umí navíc třídit naskenované dokumenty. Díky technologii rozpoznávání textu se snaží řadit vše do jednotlivých kategorií. Navíc funguje i vyhledávání v těchto dokumentech. Bonusem je zálohování do Google Disku.

unnamed 8 1 591x1041x unnamed 9 1 589x1041x unnamed 10 1 589x1041x

Zdroj: Google

Stack je pokročilejší skener dokumentů s automatizovanějšími funkcemi. Jde o poměrně zajímavý nápad a dá se odhadovat, že se nakonec začlení do aplikace Google Disk. Bohužel je aplikace Stack zatím omezena jen na vybrané země, ale je zdarma a nevyžaduje speciální přístup. Lze ji najít například na APK Mirror, pokud si ji chcete vyzkoušet.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Praslička

31. 3. 2021, 12:18
Android aplikace

Spíš bych čekal že to dají do „lens“

Přemysl Vaculík

VIP 31. 3. 2021, 13:05

Skenování dokumentů je spíš věcí Disku. V lens by to nedávalo moc smysl.

Roman Praslička

31. 3. 2021, 18:49
Android aplikace

Jo, jenže v lens už je dost věcí na podobném principu. A ukládat by to mohl na disk.ale klidně ať to umí oba. Já disk používám jen když jdu sharnout soubory

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim