reklama

Apple auto nejspíše nebude vyrábět automobilka, ale firma jako Foxconn

Apple auto nejspíše nebude vyrábět automobilka, ale firma jako Foxconn
2021-03-15T11:30:07+02:00
• 15. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Poslední dobou jsme slyšeli z médií celou řadu spekulací, jaká automobilka jedná s Applem o výrobě automobilu. Nicméně většina z nich zatím nijak nedopadla a podle nejnovějších informací Apple vůbec po automobilce nesáhne. Údajně chystá vlastní výrobu v továrnách, jako je Foxconn.

Apple auto bude asi bez spolupráce s automobilkou

Apple by totiž své nové auto rád navrhl včetně designu jak exteriéru, tak interiéru, použil vlastní systém autonomního řízení a jen výroba by probíhala v továrně automobilky. Jenže právě značka vyrábějící automobilky by na Apple autě asi nebyla, což by bylo samozřejmě pro automobilku nevýhodné. Je to jako by byl iPhone vyráběn v továrně Samsungu.

Zdroj: macworld.co.uk

Firma z Cupertina tak pravděpodobně vsadí na nějakého smluvního výrobce, jako je Foxconn. Ten mu již dnes vyrábí například iPhony, a tak údajně jednají o rozšíření možné spolupráce. Další možným smluvním výrobcem je Magna, která má výhodu v tom, že již dnes pro některé automobilky vyrábí auta na zakázku. To Foxconn s tím zatím zkušenosti nemá.

Jedná se tak další dílek do skládačky. Apple auto bude asi opravdu v přípravě, nicméně dočkat se ho můžeme prý ještě v této dekádě.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat