reklama

Smartphony: meziroční poklesy a Huawei se dále „plácá“

Smartphony: meziroční poklesy a Huawei se dále „plácá“
2021-02-26T13:30:58+01:00
• 26. 2. 2021

Zdroj: AndroidCentral

Gartner udělal průzkum trhu a na základě svých dat zveřejnil analýzy prodeje chytrých telefonů za rok 2020. Podle zprávy celosvětový prodej smartphonů v roce 2020 meziročně poklesl o 12,5 %. Samozřejmě za to nemůže nic jiného než pandemie COVID-19. 

Smartphony

Huawei, jak nečekaně, utrpěl nejhorší propad mezi pěti nejlepšími prodejci. Čínský gigant, který stále bojuje o přežití kvůli sankcím USA, zaznamenal v uplynulém roce pokles prodeje o výrazných 24,1 %. Vzhledem k tomu, že společnost nemůže používat Google Services ve svých zařízení, má potíže také na čínském trhu. Ve výsledku poklesl jeho podíl na trhu z 15,6 % na 13,5 %.

Díky tomu se Apple umístil na druhém místě, protože Huawei přeskočil. Apple naopak zaznamenal mírný růst prodeje o 3,3 %. Jeho podíl na trhu také vzrostl z 12,6 % na 14,8 %. Meziročního poklesu dozrál i Samsung, konkrétně o 14,6 %. Stále jde ale o největšího výrobce smartphonů s tržním podílem 18,8 %.

Smartphony

Zdroj: AndroidHeadlines

Xiaomi je dalším OEM výrobcem, který těží z problémů Huawei. Čínská společnost, známá svými smartphony se značkou Mi, zaznamenala v roce 2020 výrazný meziroční růst prodeje o 15,7 %. Tím získala ​​10,8 % trhu. 

Pátým největším výrobcem se stalo OPPO, a i když utrpěl meziroční pokles tržeb, jeho podíl na trhu vzrostl o 0,5 %. Tržní podíl všech ostatních výrobců smartphonů dohromady poklesl v roce 2020 na 33,7 % z původních 36,7 %.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat