iPhone 12 mini – prodeje špatné, i přesto bude další generace

iPhone 12 mini – prodeje špatné, i přesto bude další generace
2021-02-18T16:30:36+02:00
• 18. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Není to tak dávno, kdy Apple představil nový iPhone 12 mini spolu s dalšími modely iPhone 12. Konkrétně koncem loňského roku jsme se poprvé v historii dočkali řady, která obsahovala iPhone s přídavkem mini. A zdá se, že to nebyl ojedinělý rok, navzdory nevýrazným prodejům.

iPhone 12 mini

Apple údajně i nadále věří, že by mini varianta mohla přilákat miliony zákazníků. Jon Prosser, velice populární leaker, ve svém příspěvku na Twitteru uvedl, že už v letošním roce dojde na představení iPhone 13 mini. Pojmenování řady se ale může lišit, některé zdroje poukazují na iPhone 12S. 

iPhone 12 mini

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Apple prozatím pozastavuje výrobu iPhone 12 mini. Společnost má dostatečný počet kusů do konce letošního roku. To pravděpodobně znamená, že zařízení nenaplňuje úplně původní prodejní plány Applu. I nadále by se tak „dvanáct mini“ mělo prodávat a k tomu letos dostane aktualizaci v podobě iPhone 13 mini / iPhone 12S. Problém ale může mít iPhone SE, který by se kvůli mini modelu nemusel dočkat nové generace, protože obsazuje stejný cenový segment jako mini. 

To by ale také nemělo znamenat úplný konec modelové řady SE. Apple by prý v letošním roce měl představit SE Plus. iPhone 12 mini představoval pouze 5 % z celkového prodeje řady iPhone 12.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Radovan Kepák

19. 2. 2021, 8:44

iPhone SE 2020 a iPhone 12 mini stejný cenový segment? Jeden za 13, druhý za 22, to mi moc stejný segment fakt neevokuje, tady by bylo dobré zmínit, že v zahraničí to je jinak, protože mají masivní dotace na telefony a pak ty telefony možná můžou okupovat podobnou cenovou hladinu, ale u nás :D

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat