reklama

Youtube testuje Klipy pro sdílení

Youtube testuje Klipy pro sdílení
2021-01-29T16:46:54+02:00
• 30. 1. 2021

Zdroj: 9to5Google (se souhlasem)

Youtube testuje novinky poměrně pravidelně, byť jich v poslední době není mnoho. Například jsme se dočkali PWA verze celého webu. Tentokrát služba představuje nový způsob sdílení v podobě Klipů. Youtube upozorňuje, že se jedná o alfa verzi a ještě nemusí zcela optimálně fungovat.

Youtube dostal PWA verzi, možné řešení pro Huawei mobily

Klipy pro sdílení

Sdílení na Youtube je poměrně jednoduché a dlouho se zde neobjevila nějaká novinka. V podstatě se nabízí sdílení odkazů, případně mohou být doplněny o přesný čas, kdy se mají videa spustit. Nově se ale nabízí Klipy, které jsou popsány jako malé sekvence, kterou uživatel vybere. Přidá nějaký popis a klikne na tlačítko Sdílet klip. Následně se objeví standardní nabídka pro sdílení.

Screenshot 90 1062x617x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Novinka je k dispozici i v aplikaci pro Android, kde je stejný princip sdílení. Jakmile tak učiníte, kdokoliv si bude moci spustit tento klip na sociálních sítích nebo přímo na stránce Youtube. Klip je spuštěn ve smyčce, přičemž následně může pokračovat ve sledování celého videa. Dá se říci, že by se v budoucnu mohlo jednat o náhradu spuštění v konkrétním čase. Klip může mít délku 5 až 60 sekund.

Screenshot 20210129 162840 1080x2340x Screenshot 20210129 162846 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.z

Youtube uvádí, že novinka je dostupná jen u vybraných kanálů, přičemž se netýká všech videí. Nejsou dostupné u videí určených pro děti, živých přenosů bez DVR, živých přenosů delších než osm hodin a premiér, které se ještě vysílají živě. I v těchto klipech se mohou zobrazovat reklamy, pokud je originální video delší než 30 sekund.

Pokusili jsme se jeden takový klip vytvořit u podporovaného kanálu, ale zatím jsme se nedostali k výsledku, který Youtube popisuje. Nepřekvapuje nás to, když je funkce zatím ve stádiu alfa.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat