Facebook News poprvé v Evropě

Facebook News poprvé v Evropě
2021-01-28T09:30:16+02:00
• 28. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Novinka v podobě Facebook News, která se nejprve objevila na území USA, poprvé zamířila do Evropy. Konkrétně uživatelé z Velké Británie mohou funkci využívat. A co vlastně Facebook News umí?

Facebook News míří do Velké Británie

Jedná se v podstatě o vyhrazenou kartu v mobilní aplikaci Facebook, která obsahuje licencovaný obsah od stovek místních a národních mediálních organizací, včetně The Guardian, The Economist, The Independent, Channel 4 News, Sky News, Daily Mail Group a Financial Times. 

Facebook News

Zdroj: MacRumors

Facebook se nechal dokonce v rozhovoru pro TechCrunch slyšet, že bude pracovat na nové službě zvanou Upday. Ta bude uživatelům servírovat příběhy, které se objeví v News. Zdá se, že na Upday pracoval německý vydavatel Axel Springer a Samsung, který sám provozuje zpravodajskou službu na svých smartphonech. 

Stejně jako americká verze funguje Facebook News spojením redakčně upravených příběhů a článků na základě toho, co uživatelé čtou, sdílejí a sledují na sociální síti. Uživatelé také podle Facebooku získají ovládací prvky, které jim umožní skrýt témata nebo vydavatele ze svého zdroje. Facebook podle všeho jedná s partnery o zavedení této funkce ve Francii a Německu, přičemž v blízké budoucnosti dorazí do Brazílie a Indie.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat