reklama

Facebook News poprvé v Evropě

Facebook News poprvé v Evropě
2021-01-28T09:30:16+01:00
• 28. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Novinka v podobě Facebook News, která se nejprve objevila na území USA, poprvé zamířila do Evropy. Konkrétně uživatelé z Velké Británie mohou funkci využívat. A co vlastně Facebook News umí?

Facebook News míří do Velké Británie

Jedná se v podstatě o vyhrazenou kartu v mobilní aplikaci Facebook, která obsahuje licencovaný obsah od stovek místních a národních mediálních organizací, včetně The Guardian, The Economist, The Independent, Channel 4 News, Sky News, Daily Mail Group a Financial Times. 

Facebook News

Zdroj: MacRumors

Facebook se nechal dokonce v rozhovoru pro TechCrunch slyšet, že bude pracovat na nové službě zvanou Upday. Ta bude uživatelům servírovat příběhy, které se objeví v News. Zdá se, že na Upday pracoval německý vydavatel Axel Springer a Samsung, který sám provozuje zpravodajskou službu na svých smartphonech. 

Stejně jako americká verze funguje Facebook News spojením redakčně upravených příběhů a článků na základě toho, co uživatelé čtou, sdílejí a sledují na sociální síti. Uživatelé také podle Facebooku získají ovládací prvky, které jim umožní skrýt témata nebo vydavatele ze svého zdroje. Facebook podle všeho jedná s partnery o zavedení této funkce ve Francii a Německu, přičemž v blízké budoucnosti dorazí do Brazílie a Indie.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim