reklama

Xperia 1 III má stát stejně jako současný model

Xperia 1 III má stát stejně jako současný model
2021-04-13T18:57:47+02:00
• 28. 12. 2020

Xperia 1 II; Zdroj: Dotekomanie.cz

Sony patří mezi ty starší výrobce smartphonů, ale sláva dob minulý je již pryč. Nyní se společnost snaží o návrat svým vlastním způsobem. Model Xperia 1 II (recenze) se zaměřuje na fotografické schopnosti, což můžeme v naší recenzi potvrdit. Samozřejmě se jedná o top model i po mnoha jiných stránkách. Například nabízí jako 4K displej, což stále není obvyklé. Nyní se začíná spekulovat o nástupci Xperia 1 III.

Třetí generace Xperie 1

Většina výrobců se snaží modernizovat své top modely po všech stránkách, nebo minimálně se nabídne několik klíčových vylepšení. Unikající základní specifikace nadcházející novinky Xperia 1 III nepoukazují na dramatické změny, tedy aspoň mezi základními parametry. Podle všeho se opět nabídne OLED panel se 4K rozlišením a 6,5palcovou úhlopříčkou. Oproti panelu u Xperie 1 II bude ale o 15 % jasnější, což by mohlo také znamenat lepší podání HDR obsahu.

Samozřejmostí je tak trochu použití nejnovějšího procesoru od Qualcommu, tedy Snapdragonu 888. Ten bude mít k dispozici 8 GB operační paměti a pro data bude k dispozici 256 GB prostoru. Samotná čtečka otisků prstů zůstane na straně smartphonu. Můžeme také počítat s podporou sítí páté generace a mobil bude splňovat certifikace IP68 a IP65. Zdroj také uvádí, že by měla zůstat ta samá cena, s jakou přišel model Xperia 1 II. Můžeme tedy očekávat sumu kolem 30 990 Kč.

Xperia 1 II 13 5943x3336x

Xperia 1 II; Zdroj: Dotekomanie.cz

Zatím by se dalo říci, že se bude jednat jen o lehkou aktualizaci a novinka nebude nějak dramaticky odlišná. Stále ale nevíme, jaké senzory budou požity na zadní straně a jaké změny se odehrají v oblasti focení a natáčení videí. Můžeme jen slepě odhadovat na základě lepšího displeje, že posun bude u HDR focení a natáčení videí. Případně dojde na modifikace při pořizování obsahu za zhoršených světelných podmínek.

HEUREKASony Xperia 1 II 8GB/256GB na Heureka.czSony Xperia 1 II...Cena od 29 732 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené)

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat